Ogniwo Polbit Szczecin przegrało na inaugurację [ZDJĘCIA]

Aleksander Stanuch
Ogniwo Szczecin przegrało z mocnym zespołem z Pelplina.
Ogniwo Szczecin przegrało z mocnym zespołem z Pelplina. Andrzej Szkocki
II liga koszykarzy. Ogniwo Szczecin przegrało u siebie 68:84 z Decką Pelplin. Gospodarze przez dużą część meczu stawiali spory opór.

Goście byli zdecydowanym faworytem tego spotkania, ale początek meczu w ogóle na to nie wskazywał. Ogniwo trzymało się dzielnie i w drugiej kwarcie nawet wypracowało sobie solidną przewagę w postaci 9 punktów. Decka nie miała odpowiedzi na akcje Karola Pytysia, który skończył mecz z 21 oczkami i 12 zbiórkami. Szczecinianie zaczęli jednak popełniać straty jeszcze na swojej połowie i z przewagi nie zostało nic. Do przerwy goście prowadzili 43:40.

Decka była znakomicie dysponowana na dystansie, trafiając 15 z 32 rzutów i Ogniwo nie miało na to odpowiedzi. Co gorsze, gospodarze fatalnie prezentowali się na linii rzutów osobistych – 8/21. Decka przed ostatnią kwartą prowadziła różnicą 16 punktów i wydawało się, że jest już po meczu. Ogniwo zdołało jeszcze powalczyć, zmniejszając stratę do dziewięciu oczek, ale beniaminka nie było stać na nic więcej. Goście wygrali wyraźnie, ale szczeciński zespół pozostawił po sobie dobre wrażenie.

Ogniwo Szczecin – Decka Pelplin 68:84 (22:19, 18:24, 14:27, 14:14)
Ogniwo: Pytyś 21, Adamkiewicz 11, Zarzeczny 9, Nowacki 8, Knowa 8, Ostrowski 6, Hamdaoui 5, Moroń 0, Pereira 0, Szatkowski 0.