Odwołane i przełożone imprezy biegowe. Bieg Nocny ma odbyć się w czerwcu

Materiały prasowe City Trail
Niemal wszystkie wydarzenia z marca i kwietnia już zostały przełożone. Teraz potwierdzono także odwołanie lub przełożenie imprez szczecińskich biegowych.

W tygodniu odwołano ostatni bieg z serii City Trail z Nationale-Nederlanden. To seria wyścigów przełajowych, w ramach których najlepszy zawodnik całego cyklu musi zbierać punkty niemal w każdym biegu. Impreza rozpoczęła się w październiku, a zakończyła w lutym. W tym czasie odbyło się pięć biegów, każdy na dystansie pięciu kilometrów w Puszczy Bukowej, ale szóstego już nie będzie.

W całej szczecińskiej edycji wystartowało 1114 zawodników. Ponad 40 procent uczestników stanowiły kobiety. Najwięcej biegaczy skupił listopadowy wyścig, w którym wystartowało 746 zawodników.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Bartosz Nowicki. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Minko, trzecie - Andrzej Pańko. Tuż poza podium znalazł się Daniel Troć, a piąte - ostatnie z nagradzanych miejsc wywalczył Andrzej Wilk. Wśród kobiet triumfowała Joanna Woźniak, drugą lokatę wywalczyła Paulina Grzegórzek, trzecie miejsce zajęła Natalia Gulczyńska, czwarte - Ewelina Kowalik, a na piątym uplasowała się Beata Białek. Zwycięskie drużyny to z kolei pierwsze zespoły: BNOW Sports Team, Waszczuk Team / Fehlau Run Team oraz KB Hermes Gryfino.

Obok biegu głównego odbywało się także City Trail Junior. Średnia frekwencja wynosiła 242 małych amatorów ścigania się w terenie. Organizatorzy odwołali także podsumowującą galę, więc nie będzie wręczenia medali i nagród.

- Ogromnie żałujemy, że nie będziemy mogli w tym roku spotkać się z naszymi biegaczami w odświętnej atmosferze, która zawsze towarzyszy galom. Ta szczecińska miała odbyć się w Wydziale Nauk Społecznych Szczecińskiego - mówi Justyna Grzywaczewska z ekipy organizacyjnej City Trail. - Sytuacja jest dynamiczna, na ten moment odłożyliśmy w czasie możliwość odbierania pamiątkowych medali w formule, jaką wymyśliliśmy - w Szczecinie medale przekazaliśmy do zaprzyjaźnionego Centrum Biegowego Run Expert, które jest aktualnie zamknięte. Musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozwój wydarzeń.

Także organizatorzy Szczecińskiego Biegu Nocnego, dali za wygraną, przynajmniej tymczasowo. Wydarzenie miało odbyć się w maju, a zostało przeniesione na północ z 21/22 czerwca. Start i meta mają znajdować się przed Urzędem Miasta w Szczecinie.

„Biegacze, którym nie odpowiada nowy termin i chcieliby zrezygnować z udziału w imprezie, mogą zrobić to bezpłatnie do 10 kwietnia, wysyłając wiadomość na adres [email protected] Po tym terminie, możliwe będzie jedynie przepisanie pakietu startowego na inną osobę” - czytamy w komunikacie organizatorów. „Mamy nadzieję, że sytuacja niebawem wróci do normy, a my będziemy mogli spotkać się na starcie w powiększonym gronie. W odpowiedzi na liczne zapytania biegaczy, przygotowaliśmy dodatkowych 200 pakietów”.

W zawieszeniu pozostają lipcowe i sierpniowe duże zawody, także związane z bieganiem. Chodzi o Triahtlon Szczecin, który ma się odbyć 19 lipca oraz o Półmaraton Szczecin, który ma ruszyć 30 sierpnia. Oczywiście organizatorzy na bieżąco monitorują sytuację związaną z epidemią koronawirusa i są gotowi przełożyć bądź odwołać te imprezy.