Odra Opole pokonała Błękitnych Stargard i awansowała do I ligi

Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
W trzydziestej kolejce II ligi piłkarskiej stargardzki zespół przegrał na wyjeździe z liderem Odrą Opole 2:3.

Błękitni Stargard zagrali dzisiaj w Opolu osłabieni brakiem między innymi Wojciecha Fadeckiego, Piotra Wojtasiaka, Pawła Lisowskiego i Macieja Liśkiewicza. Mimo to postawili się liderowi II ligi. Ale zanim stargardzki zespół strzelił swoje bramki, gospodarze zdobyli trzy gole.

W pierwszej połowie gole strzelili Marek Gancarczyk i Tomasz Wepa, a w drugiej części Marcin Wodecki. Po 50 minutach Odra prowadziła 3:0. Później lepiej prezentowali się goście. Efekt to gol Grzegorza Szymusika w 51 minucie i Tomasza Pustelnika w 59 minucie.

Błękitni mieli nawet szanse na kolejne bramki i mogli myśleć chociaż o remisie, ale ostatecznie więcej goli nie zdobyli i przegrali 2:3. Po dzisiejszym zwycięstwie Odra Opole zapewniła sobie jako pierwszy zespół awans na pierwszoligowe boiska.

W II lidze rozegrane zostaną jeszcze cztery serie spotkań. W najbliższą środę o godzinie 17 Błękitni Stargard zagrają u siebie z Polonią Warszawa.

Odra Opole - Błękitni Stargard 3:2 (2:0)

Bramki. Gancarczyk 14, Wepa 16, Wodecki 50 - Szymusik 51, Pustelnik 59.

Błękitni: Wróbel, Gutowski, Baranowski, Pustelnik, Szymusik, Więcek (85 Włóka), Skórecki, Brzęczek (77 Czapłygin), Flis, Magnuski (69 Zdunek), Inczewski.