Odra Chojna przełamała się i wygrała w meczu beniaminków

Krzysztof Ufland
Pozycję lidera utrzymał Gryf Kamień Pomorski. Podopieczni Stanisława Kuryłły ciągle zaskakują, wygrywając wysoko kolejne spotkania.

Za piłkarzami Gryfa tworzy się "koszalińska" grupa pościgowa, w której są Bałtyk, Drawa Drawsko Pomorskie i Leśnik/Rossa Manowo. W barwach Hutnika Szczecin w meczu z Leśnikiem zadebiutował pozyskany z Icon FC Amerykanin Samuel Gehman.

- Ten mecz zostanie prawdopodobnie zweryfikowany jako walkower dla Hutnika - opisuje spotkanie dyrektor sportowy szczecinian, Ireneusz Aksiuczyc. - W 82 minucie Marczaka zmienił zawodnik, którego nie było w protokole.

W poniedziałek Hutnik zgłosi sprawę do Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Sytuacja została opisana przez sędziów w protokole meczowym.

Hutnik Szczecin - Leśnik/Rossa Manowo 2:3 (0:0)
Bramki: Gehman (50), Klym (58) - A. Marczak (64), S. Marczak (76-karny), Mikołajczyk (88).

Hutnik: Rostkowski - Kikun, Klym, Szumiato, Bednarczyk, Gehman, Jarymowicz, Sowiński (64 Stefanowicz), Drozd, Gunia, Gniotek (46 Marcyniuk)

Bardzo dobre zawody rozegrała Ina Goleniów, która na wyjeździe pokonała spadkowicza z III ligi, Astrę Ustronie Morskie. W Goleniowie doczekali się chyba duetu napastników na miarę IV ligi i nie tylko. Po powrocie do zdrowia, regularnością znów cieszy Bartosz Paszkowski, a dzielnie wspiera go młodziutki Radosław Wiśniewski.

Astra Ustronie Morskie - Ina Goleniów 1:2 (1:1)
Bramki: Muzyczuk (45) - Paszkowski (10), Wiśniewski (58).

Czerwona kartka: Winogradzki (88, Ina).

Ina: Rozentalski - Nabrzewski, Winiarski, Borkowski, Łukasiak (46 Winogrodzki), W. Borek, Trosko (46 Hanuszkiewicz), Dobrowolski, F. Borek, Wiśniewski (88 Stuba), B. Paszkowski (85 Pędziwiatr).

W pojedynku Lecha Czaplinek z Odrą Chojna jeszcze dziesięć minut przed końcem nie było jasne, kto wygra. W Czaplinku zwyciężyli ostatecznie goście i po powrocie do Chojny mogli urządzić święto. Dla Odry była to pierwsza wygrana w tym sezonie. Przez ostatnie pół godziny Lech grał w osłabieniu, co na pewno ułatwiło grę gościom.

Lech Czaplinek - Odra Chojna 1:2 (0:1)
Bramki: Oleszkiewicz (53) - Szkup (5), M. Andrzejewski (79).

Czerwona kartka: Kibitlewski (61, Lech)

Odra: A. Andrzejwski - Dębicki, Kierul, Kargol, Jaz (75 Kusiak), P. Andrzejewski I, P. Andrzejewski II, Zatorski, Turkiewicz, Witorzeńć (55 M. Andrzejewski), Szkup.

Zdecydowany faworyt pojedynku, Gryf Kamień Pomorski, nie zawiódł i wygrał 4:2. - Nasi przeciwnicy wychodzą przeciw nam ustawieni defensywnie i w sumie im się nie dziwię - stwierdził po spotkaniu trener Gryfa, Stanisław Kuryłło. - Mimo tego, uważam, że Piast Chociwel przegiął. Postawił się na własnej połowie i czekał. Przeciwnicy zagrali otwartą piłkę przez chwilę, gdy zdobyli gola. Zostali szybko skarceni.

Piast Chociwel - Gryf Kamień Pomorski 2:4 (0:2)
Bramki: B. Rusin (63), Kiernicki (85) - Kasztelan (20), Rafał Janus (40), Kapczyński (62), Makarewicz (70).

Piast: Gan - Derewońko, Procyk, Maślak (75 Wieliczko), Dudziński, Lisowski (67 Felisiak), Chomont, Wiącek, Kozieł, B. Rusin (80 Gąsiorowski), Kiernicki (86 Szymczak).

Gryf: Malanowski - Górski, Kapczyński, Król, Radosław Janus, Smerdel (60 Roszak), Makarewicz (75 Włodarek), Geszka (80 Wysocki), Rafał Janus, Kasztelan, Kostur.

W Szczecinku już po 6. minutach było jasne, że spadkowicz Darzbór nie będzie miał lekko z beniaminkiem ze Stargardu. Kluczevia zagrała bardzo dobre zawody i zasłużenie pokonała Darzbór. Najładniejszego gola zdobył tuż po przerwie Łukasz Rdzeń. Po otrzymaniu dokładnego podania przedryblował obrońcę, a następnie uderzył w długi róg.

Darzbór Szczecinek - Kluczevia Stargard 0:3 (0:1)
Bramki: Odachowski (6), Rdzeń (47), G. Magnuski (61).

Kluczevia: Bednarski - Downar, Kos, Zdziarski, G. Magnuski, Zalas, Cieplak (78 Gładun), M. Magnuski (80 Jodłowski), Nowicki (76 Wędzina), Odachowski (67 Śniadek), Rdzeń.

Największym rozczarowaniem początku sezonu jest chyba Victoria Przecław. Latem klub dokonał wielu transferów i niektórzy upatrywali w nim nawet kandydata do awansu. Mecz z Drawą od początku nie układał się po ich myśli. Chwilę po tym, jak goście objęli prowadzenie, sędzia podyktował rzut karny dla Drawy. Przestrzelił go sam poszkodowany - Rafał Komar.

Victoria Przecław - Drawa Drawsko Pomorskie 1:2 (0:1)
Bramki: Kosakowski (49) - Komar (30), Węglowski (51).

Victoria: Dąbrowski - Adamowicz, Wójtowicz (69 Sinkowski), Kozłowski, Magierski (46 Husarek), Kotowski, Kosakowski, Przytarski (46 Jeziorek), Markiewicz (59 Ludwiczak), Galant, Sztadilów.

Pomimo porażki, niezły mecz rozegrało Wybrzeże Rewalskie Rewal. Nie starczyło jednak sił i piłkarze Bałtyku wypunktowali Wybrzeże.

Bałtyk Koszalin - Wybrzeże Rewalskie Rewal 2:0 (1:0)
Bramki: Romańczyk (44), Chyła (78).

Wybrzeże: Rusek - M. Dąbrowski, Kamień, Roszak, Masztaler, Kwaśniewski, Kaszuba (46 Kościelny), Pankiewicz (46 Kocieniewski), Michalski (30 Florczak, 55 Szulc), Pepple, P. Dąbrowski.