Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Odmrażanie szkół w Szczecinie i kolejne zmiany dla uczniów. Zobacz szczegóły - 25.05.2020

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Konsultacje dla uczniów zdających w tym roku egzaminy, otwarcie klas I-III w szkołach i wszystkich żłobków czeka nas od najbliższego poniedziałku.

Kolejny etap odmrożenia placówek oświatowych zakłada otwarcie szkół dla uczniów potrzebujących konsultacji ze swoimi nauczycielami, czyli chodzi przede wszystkim o uczniów zdających egzaminy ósmoklasisty i egzaminy maturalne.

Od 25 maja uczniowie klas VIII szkół podstawowych, w tym specjalnych, będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności z tych przedmiotów, z których od 16 do18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły.

Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły i potrzeby uczniów, w tym szczególnie z niepełnosprawnością.

WIDEO: Szkoły zamknięte do 24 maja 2020 roku. Znamy terminy matur

Podobnie będzie z maturzystami. Od poniedziałku możliwe są konsultacje szkolne dla absolwentów szkół, w tym specjalnych, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu maturalnego. Szczególnie należy wesprzeć uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego i w miarę możliwości i potrzeb zorganizować dla nich konsultacje indywidualne. Zadanie to będzie należało do dyrektorów szkół.

Maturzyści 27 kwietnia zakończyli rok szkolny, więc od prawie miesiąca nie obowiązuje ich nauka zdalna i są zdani wyłącznie na siebie, a matura rozpocznie się 8 czerwca. Stąd pomysł konsultacji.

Pozostali uczniowie będą mieli możliwość skorzystania z konsultacji na tych samych zasadach od 1 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE:

Od 25 maja przywrócone zostają też zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Utrzymany zostaje obowiązek realizowania podstawy programowej.

W zależności od sytuacji w danej szkole dyrektor zdecyduje czy będzie to kształcenie w formie stacjonarnej, czy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Otwarcie poszczególnych oddziałów klas I-III będzie możliwe wtedy, jeśli rodzice wykażą zainteresowanie oddaniem dzieci pod opiekę.

- Dyrektorzy szczecińskich szkół podstawowych zbierali od rodziców informacje na temat skali zainteresowania wysłaniem dziecka do placówki. Zdobycie tej wiedzy jest niezbędne do zapewnienia uczniom odpowiedniej opieki - informuje Dariusz Sadowski z urzędu miasta. - Podobnie jak w przypadku żłobków czy przedszkoli, w jednej grupie będzie mogło przebywać 12 uczniów, a minimalna przestrzeń przypadająca na jedną osobę w danej sali nie może być mniejsza niż 4 metry kwadratowe.

W poniedziałek zostanie otwartych pięć szczecińskich żłobków publicznych. To ostatnia partia żłobków, która z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa, pozostawała zamknięta.

Będą to żłobki:

  • Żłobek nr 1 (ul. Żaglowa 16),
  • Żłobek nr 3 (ul. Włościańska 3),
  • Żłobek nr 6 (ul. Mazowiecka 11/12),
  • Żłobek nr 7 (ul. Podhalańska 1-3),
  • filia Żłobka nr 9 (ul. Łączna 22).

ZOBACZ TEŻ:

Szkoły zamknięte do 26.04.2020

Szkoły otwarte od września 2020. Powrót do szkolnych ławek. ...

Podobnie jak w przypadku placówek, które już wcześniej wznowiły swoją działalność, w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, osób realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa oraz pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych.

W każdej z grup może przebywać maksymalnie 12 dzieci. Niestety powoduje to, że może nie udać się zapewnić opieki wszystkim dzieciom. Wszystko zależy od liczby zainteresowanych.

W żłobkach, przedszkolach, jak i szkołach, opracowano m.in. specjalne procedury postępowania związane z przyjmowaniem, ustaleniem zasad dot. wyżywienia czy też ograniczeniem liczby dostępnych zabawek.

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński