Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Oddział reumatologii w szpitalu wojewódzkim w Szczecinie zamknięty na dwa miesiące

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Od 1 grudnia oddział reumatologii w szpitalu wojewódzki przy ul. Arkońskiej zostanie czasowo zawieszony, na dwa miesiące
Od 1 grudnia oddział reumatologii w szpitalu wojewódzki przy ul. Arkońskiej zostanie czasowo zawieszony, na dwa miesiące Andrzej Szkocki
Dwa miesiące, w grudniu i styczniu, nie będzie działał oddział reumatologii w szpitalu wojewódzkim w Szczecinie. Przyczyną "czasowego zaprzestania wykonywania świadczeń zdrowotnych w oddziale" jest brak lekarzy.

Od 1 grudnia oddział reumatologii w SPWSZ zostanie czasowo zawieszony, na dwa miesiące. W tym czasie, bez przeszkód, funkcjonować będzie poradnia reumatologiczna. Nieprzerwanie działać też będą zlokalizowane w tym samym miejscu oddziały rehabilitacji i rehabilitacji neurologicznej.

Jak się dowiedzieliśmy, jedynym powodem "czasowego zaprzestania wykonywania świadczeń zdrowotnych w oddziale" są braki kadrowe. Dlatego w skierowanym do wojewody zachodniopomorskiego wniosku o udzielenie zgody na zawieszenie funkcjonowania oddziału, dyrekcja SPWSZ zapewniła, że szpital podejmuje starania w celu jak najszybszego zatrudnienia lekarza specjalisty. 28 listopada wojewoda, po zasięgnięciu opinii dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, wydał zgodę na zawieszenie oddziału w grudniu 2023 i styczniu 2024.

Przed zawieszeniem oddziału pacjenci niewymagający dalszego leczenia w warunkach szpitalnych byli sukcesywnie wypisywani.

- Nie ma konieczności przekazania żadnego z pacjentów do innego ośrodka - twierdzi Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

Osoby, które się spodziewały przyjęcia do oddziału w grudniu lub styczniu – zgodnie z tzw. kolejką oczekujących – zostały poinformowane o konieczności przesunięcia planowanego terminu hospitalizacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński