MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Od teraz z Goleniowa polecimy do Kopenhagi! I to pięć razy w tygodniu

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Punktualnie o godzinie 9.50 w swój pierwszy rejs do Kopenhagi wyleciał samolot SAS. Lot trwał godzinę. Od poniedziałku samoloty do Kopenhagi ze Szczecina będą wylatywały pięć razy w tygodniu.

Zanim jednak samolot wystartował z Goleniowa pierwsi pasażerowi nowego połączenia mogli zobaczyć jeszcze na lotnisku słynnego Egon Olsena z Gangu Olsena, ale także równie znaną kopenhaską Syrenką. Był też smaczny tort, orkiestra i mnóstwo duńskich flag.

W wydarzeniu wzięli też udział Ole Egberg Mikkelsen, ambasador Danii w RP, Janusz Gromek z urzędu marszałkowskiego i Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. Wszyscy panowie postanowili osobiście wybrać się w inauguracyjny pierwszy samolotowy rejs ze Szczecina do Kopenhagi.

Pięć razy w tygodniu

Od wczoraj w podróż samolotem Scandinavian Airlines System ze Szczecina-Goleniowa do Kopenhagi będzie można wybrać się pięć razy w tygodniu, od poniedziałku do czwartku samolot będzie wylatywał o godzinie 9.50, a w piątki o godzinie 12.25.

Jak podkreślają władze samorządowe naszego regionu, uruchomienie stałego połączenia samolotowego między stolicą Danii a stolicą województwa zachodniopomorskiego, to „wsłuchanie się w potrzeby regionu, co pomoże wyzwolić zachodniopomorski potencjał turystyczny i biznesowy.”

Starali się o nie 10 lat

- Jesteśmy atrakcyjnym miejscem do robienia biznesu - twierdzi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. - Skandynawowie mają już w naszym regionie dobrych pracowników, sprzyjające warunki i pomocną administrację, ale brakowało im właśnie szybkiego połączenia lotniczego.

Podkreśla, że właśnie o to połączenie zachodniopomorskie starało się ponad 10 lat. A teraz z pewnością codzienne loty do Kopenhagi ze Szczecina ułatwią wszystkim Skandynawom, ale przede wszystkim Duńczykom procesy inwestycyjne czy zarządzanie przedsiębiorstwami, które zlokalizowali w naszym województwie. A w sumie zainwestowali w nie już ponad miliard złotych.

Poza tym firmy z Pomorza Zachodniego co roku eksportują do Danii towary warte blisko 1 mld zł.

Okazja do promocji

A uruchomienie połączeń lotniczych pomiędzy Szczecinem, a stolicą Danii będzie okazją do promocji i prezentacji potencjału turystycznego i inwestycyjnego regionu.

Wczoraj władze samorządowe, przy współpracy szczecińskich firm i przedsiębiorców zorganizowały w Kopenhadze specjalne seminarium dla duńskich i polskich przedsiębiorców.

Samoloty z logo Ryanair nie będą już latać w Polsce. Firmę zastąpią inne linie lotnicze

W wydarzenie zaangażowały się również firmy z kapitałem duńskim działające w naszym regionie.

Piąty przewoźnik w Goleniowie

SAS jest piątym przewoźnikiem latającym z i do Goleniowa.

Natomiast Port Lotniczy Szczecin-Goleniów w 2018 roku obsłużył 598 tys. pasażerów (w 2014 roku było to 287.029 pasażerów).

W ciągu ostatnich 5 lat w rozwój Portu Lotniczego Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego zainwestował kwotę 20 mln zł, co przyczyniło się m.in. do rozbudowy infrastruktury, rozwoju siatki połączeń czy spłaty kredytów.

WIDEO:

SKM Szczecin Szczecińska Kolej Miejska - dokąd dojedziemy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński