Od soboty nowe obostrzenia. Cała Polska w czerwonej strefie, zamknięte restauracje, kawiarnie i puby, ograniczenia dla seniorów i dzieci

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
fot. adam jankowski / polska press
Od soboty cała Polska objęta zostanie czerwoną strefą. Ponadto rząd wprowadza szereg nowych restrykcji. Wśród nich jest m.in. zakaz spotkań powyżej 5 osób, zmiany w edukacji, czy zamknięcie pubów i kawiarni.

- Niestety sytuacja jest nadal niedobra i dynamiczna. Nastąpił dziś kolejny przyrost zakażeń. W związku z tym nasze działania muszą być bardzo zdecydowane – mówił premier.

Jak dodał „dzisiaj jesteśmy w zupełnie innym miejscu, niż miesiąc temu”. - Druga fala uderzyła w Europę niemal ze średnią siłą niemal dla wszystkich krajów (…) Reagując na tę sytuację, niektóre państwa podjęły decyzje o całkowitym zamknięciu gospodarki, inne zdecydowały się na godzinę policyjną, a inne na zamknięcie niektórych gałęzi gospodarki – mówił Morawiecki.

Nowe obostrzenia

Premier przekazał, ze od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną. - Będą w niej obowiązywały obostrzenia jakie były dotąd w strefie czerwonej – tłumaczył.

Druga zmiana dotyczy szkół podstawowych. Klasy od 4 do 8 będą pracowały w trybie zdalnym, by zmniejszyć kontakty społeczne, czy natężenie ruchu w komunikacji publicznej. - Odpowiedzialność za efektywność naszych działań spoczywa na wszystkich także na młodzieży. Dlatego dzieci i młodzież od godz. 8.00 do 16.00 mogą wychodzić tylko pod opieką dorosłego – mówił premier.

Kolejna zmiana dotyczy pubów i kawiarni. - Nie będą one mogły prowadzić działalności jak do tej pory. Będą jedynie dania na wynos – mówił Morawiecki. Jak dodał takie rozwiązanie przewidziane jest na najbliższe dwa tygodnie, ale może zostać przedłużone.

Zakazana będzie także „wszelkiego rodzaju aktywność osób powyżej 5 w jednej grupie”, czyli wszelkie zebrania i spotkania. Wyjątek od tej zasady to osoby, które razem mieszkają lub spotkania dla celów zawodowych np. pracownicy budowlani, którzy razem pracują.

- Na śmierć i poważne zagrożenie dla zdrowia narażone są osoby starsze. Wprowadzamy program „Ochrona seniorów” – mówił premier, apelując do osób po 70. roku życia o nieprzemieszczanie się.

Szef rządu podkreślił, że uruchomiony zostanie program, który pomoże zaopiekować się seniorami - „Korpus wsparcia seniorów”. Zamknięte zostaną także sanatoria.

Co z cmentarzami?

Szef rządu, pytany przez dziennikarzy o możliwość zamknięcia cmentarzy, stwierdził, że decyzja w tej sprawie zapadnie w przyszłym tygodniu, w zależności od przyrostu liczby zakażeń. - Apelujemy, aby w dniu 1 listopada Polacy zostali w domach, bo duże zgromadzanie mogą prowadzić do przyrostu zakażeń – mówił premier. Dodał, że na groby bliskich najlepiej pójść przed 1 listopada lub po dniu Wszystkich Świętych.

Możliwe kolejne restrykcje

Premier Morawiecki podkreślił, że liczba zajętych łózek przekroczyła 10 tys. a liczba wszystkich łóżek stanowi 18 tys. - Niepokoi nas ten przyrost zakażeń.

Obostrzenia będą miały swój skutek za 10-14 dni. Jeśli te obostrzenia nie będą działały będziemy musieli wprowadzać dalsze restrykcje dotyczące życia społecznego, czy kulturalnego – zapowiedział.

Niedzielski: W przyszłym tygodniu możliwe 20-25 tys. zakażeń

Na konferencji prasowej obecny był także minister zdrowia Adam Niedzielski. – Przed nami krytyczny tydzień. W tym sensie, że w tym tygodniu nadchodzącym przesądzi się czy będziemy mieli do czynienia z dalszą, wykładniczą eskalacją pandemii, czy ten charakter wzrostu zachorowań się zmieni – mówił szef resortu zdrowia. - Niestety spełniają się czarne scenariusze, które mówiły jeszcze tydzień temu, przedstawialiśmy prognozę, że w tym tygodniu będziemy testowali 15 tys. dziennych zachorowań – dodał.

Minister podkreślił, że jeżeli ta tendencja by się utrzymała, to w przyszłym tygodniu, patrząc na taki właśnie wykładniczy charakter rozwoju pandemii, „będziemy narażeni na ryzyko testowania 20-25 tys. dziennych zachorowań”. - Taki scenariusz jest już scenariuszem gorszym od czarnego – mówił.

Szef resortu zapewniał jednak, że nasza służba zdrowia cały czas „zachowuje wydolność, zachowuje sprawność operacyjną”. - Oczywiście pojawiają się różne historie pojedyncze, ale proszę pamiętać, że jesteśmy w trudnym czasie i te historie muszą się pojawiać. My oczywiście reagujemy, staramy się im przeciwdziałać, ale jesteśmy już dawno poza strefą komfortu – tłumaczył.

Niedzielski dodał, że obecnie stawiane są szpitale tymczasowe, które dostarczą „powiększą nam tę infrastrukturę łóżkową o ok. 5 tys. łóżek”. - Ambitny plan, przedstawiony przez pana premiera jako cel do realizacji, to jest to, żebyśmy dysponowali mniej więcej 30 tys. łóżek na koniec miesiąca. Mówię tu o przełomie października i listopada – mówił minister.

Odniósł się także do przegłosowanej w czwartek w Sejmie tzw. ustawy covidowej. – Przygotowaliśmy rozwiązanie, które pomoże lepiej wykorzystać naszych medyków, nasz personel medyczny, to rozwiązanie wczoraj, dzięki takiej wspólnej akceptacji wszystkich sił politycznych, zostało przyjęte i bardzo liczę, że Senat w trybie również ekstraordynaryjnym przeproceduje tę ustawę, zdając sobie sprawę z powagi chwili – powiedział.

Najnowsze oferty na Black Friday

Materiały promocyjne partnera

Nie żyje Diego Maradona

Wideo

Komentarze 61

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
Patryk Sasin

Dziennik Ustaw

Dz.U.2020.1845 t.j. | Akt obowiązujący

Wersja od: 20 października 2020 r.

Art. 36. [Zastosowanie środków przymusu bezpośredniego]

1. Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji obowiązkowej hospitalizacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków.

2. O zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego decyduje lekarz lub felczer, który określa rodzaj zastosowanego środka przymusu bezpośredniego oraz osobiście nadzoruje jego wykonanie przez osoby wykonujące zawody medyczne. Każdy przypadek zastosowania środka przymusu bezpośredniego odnotowuje się w dokumentacji medycznej.

3. Lekarz lub felczer może zwrócić się do Policji, Straży Granicznej lub Żandarmerii Wojskowej o pomoc w zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego. Udzielenie pomocy następuje pod warunkiem wyposażenia funkcjonariuszy lub żołnierzy w środki chroniące przed chorobami zakaźnymi przez tego lekarza lub felczera.

4. Przed zastosowaniem środka przymusu bezpośredniego uprzedza się o tym osobę, wobec której środek przymusu bezpośredniego ma być zastosowany, i fakt ten odnotowuje się w dokumentacji medycznej. Przy wyborze środka przymusu bezpośredniego należy wybierać środek możliwie dla tej osoby najmniej uciążliwy, a przy stosowaniu środka przymusu bezpośredniego należy zachować szczególną ostrożność i dbałość o dobro tej osoby.

5. Przymus bezpośredni polegający na unieruchomieniu może być stosowany nie dłużej niż 4 godziny. W razie potrzeby stosowanie tego przymusu może być przedłużone na następne okresy 6-godzinne, przy czym nie dłużej niż 24 godziny łącznie.

6. Przytrzymywanie jest doraźnym, krótkotrwałym unieruchomieniem osoby z użyciem siły fizycznej.

7. Unieruchomienie jest dłużej trwającym obezwładnieniem osoby z użyciem pasów, uchwytów, prześcieradeł lub kaftana bezpieczeństwa.

8. Przymusowe podanie leku jest doraźnym lub przewidzianym w planie postępowania leczniczego wprowadzeniem leków do organizmu osoby - bez jej zgody.

G
Gość
23 października, 22:31, Gość:

Ogłosiłeś, głąbie, że nie ma już wirusa. Uwierzyliśmy ci !!!

Teraz jesteśmy na ulicach , żeby skończyć twoje " rządy dojnej zmiany".

Tak było do póki debile nie zaczęli wymyślać że wirusa w ogule nie było i epidemia wróciła.

G
Gość

W du.pę sobie wsadź czerwoną strefę, pisowski, bankowy palancie.

G
Gość

UWAGA, uwaga. SZWECJA-dane z wczoraj. tj. 22.10.2020

Szwecja jeszcze bardziej łagodzi restrykcje. Maseczek nadal nie zalecają i znoszą zalecenie samoizolacji dla seniorów.

W czwartek liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Szwecji wzrosła w ciągu ostatniej doby o 1.614, zmarła 1 osoba!

w Polsce, z restrykcjami i kagańcami: w ciągu ostatniej doby zakażonych 12.107 osób-zmarło uwaga 168 chorych !!! (oczywiście na choroby współsitniejące ale to pomijam).

Restrykcie, w tym noszenie namordników naprawdę nam pomaga...

https://nczas.com/2020/10/22/szwecja-jeszcze-bardziej-lagodzi-restrykcje-maseczek-nadal-nie-zalecaja-i-znosza-zalecenie-samoizolacji-dla-seniorow/?fbclid=IwAR3P6bAJiCwfDLaMGZStHMLxBHCAx3UE62bzysJiF3OTA3S01U5ZvAlY12s#utm_medium=postFB

G
Gość

Ogłosiłeś, głąbie, że nie ma już wirusa. Uwierzyliśmy ci !!!

Teraz jesteśmy na ulicach , żeby skończyć twoje " rządy dojnej zmiany".

Z
Zenek

A słyszeliście o tym, że test PCR na kowida wykrywa nawet wirusa opryszczki?!

P
Piotr
23 października, 13:09, Gość:

""Prawo i skur******* ", czyli ostatnia zmiana. Grzegorz Braun"

https://www.youtube.com/watch?v=OJ40GIDMjsc

23 października, 15:13, Piotr:

Mogę ci tylko współczuć, jeśli takie masz autorytety jak Braun. To wiele o tobie mówi.

23 października, 15:26, Piotr:

Braunowi to możesz podeszwy lizać samotna miernoto!

23 października, 15:41, Piotr:

Jeden idiota daje za wzór drugiego idiotę. Jaki człowiek, takie autorytety. Jesteś żenujący, prostaku.

23 października, 16:50, Piotr:

Ci.po czemu żadna cię nie chciała? Odpowiedz sobie sam 🤔

23 października, 17:38, Piotr:

Jak to żadna? Twoją starą miałem tyle razy, że straciłem rachubę. Już mi się znudziła ta jej stara du pa rozklepana jak wiadro które ciągle chlapię jak ją ru cham. Tylko chlap, chlap...

23 października, 17:44, Piotr:

Powiem ci więcej, miałem ją w każdej dziurze. Zalewam ją do pełna, bez gumy, zje bie.

23 października, 17:49, Piotr:

Dodam, że jak ja miałem pierwszy raz, to powiedziała, że wreszcie poczuła faceta w sobie, gamonie, ci po. 😂

23 października, 18:38, Piotr:

Pindolku, przecież ty nagiej kobiety jeszcze na żywo nigdy nie widziałeś 😆 Co dopiero... 🤣Twe niespełnione marzenia życiowy eunuchu 😂😂😂

23 października, 18:44, Piotr:

To zapytaj swojej starej 🤣🤣. Jęczała jak su ka 😂

23 października, 18:51, Piotr:

Podobno nawet nie masz czym się wyszczać, a co dopiero... 🙉🙊

23 października, 19:01, Piotr:

Zapytaj swojej starej, impotencie. Śmialiśmy się z ciebie🤣🤣. Ale był ubaw 😂😂. Mówiła, że od dawna ci nie staje 🤣

23 października, 19:15, Piotr:

Jakby co to między drzwi i laczkiem👍

23 października, 19:26, Piotr:

Dobrze wiedzieć jak to robisz, impotencie.

23 października, 19:29, Piotr:

Ucz się od żonatych i dzieciatych 😉

23 października, 19:43, Piotr:

To tak to robisz? Zapamiętam, bo u tej twojej starej cipa chlapie, jak by w laczkach po kałuży biegal po deszczu.

23 października, 20:10, Piotr:

Możesz sobie pisać o mojej starej co tylko ci tylko spragniony kobiety kowidiański umysł na myśl przyniesie. Mnie to naprawdę nie rusza życiowy eunuchu 😁😂😁 Także dawaj dalej cipolągu 🤞

23 października, 20:35, Piotr:

Twoja matkę też miałem 🤣🤣🤣

23 października, 20:42, Piotr:

Co ty? Ty perfidny zboku! Angela Merkel to przy niej gwiazda! Ale jak się jest eunuchowym cipolągiem...

Tylko w akcie desperacji na zwierzęta się nie rzucaj kowidiański jełopie!

23 października, 20:53, Piotr:

mówię ci, twoją siostrę miałem za garażem, a twoją córkę, pod chlewikiem w którym mieszkasz, ci po, bo cie, twoja stara, którą mam kiedy zechcę, wyprowadził, stary alkoholiku i impotencie, piotrze mieczyslawie.

23 października, 21:05, Piotr:

Pindziu, takie one wstrętne, że jeśli wziąłbyś kozę lepiej byś trafił :)))) Ale, że było ciemno to nie widziałeś :)))))))))))))))))

23 października, 21:08, Piotr:

Dokładnie, przecież miało je prawie całe osiedle, łącznie z ziomkami, którzy zbierają złom po śmietnikach. Takie suko są puszczalskie.

23 października, 21:12, Piotr:

A niech sobie używają nawet z całym Dupskiem kowidiański popaprańcu.

To przecież nie mydło cipolągu:)))

Dokładnie, je bać suki.

P
Piotr
23 października, 13:09, Gość:

""Prawo i skur******* ", czyli ostatnia zmiana. Grzegorz Braun"

https://www.youtube.com/watch?v=OJ40GIDMjsc

23 października, 15:13, Piotr:

Mogę ci tylko współczuć, jeśli takie masz autorytety jak Braun. To wiele o tobie mówi.

23 października, 15:26, Piotr:

Braunowi to możesz podeszwy lizać samotna miernoto!

23 października, 15:41, Piotr:

Jeden idiota daje za wzór drugiego idiotę. Jaki człowiek, takie autorytety. Jesteś żenujący, prostaku.

23 października, 16:50, Piotr:

Ci.po czemu żadna cię nie chciała? Odpowiedz sobie sam 🤔

23 października, 17:38, Piotr:

Jak to żadna? Twoją starą miałem tyle razy, że straciłem rachubę. Już mi się znudziła ta jej stara du pa rozklepana jak wiadro które ciągle chlapię jak ją ru cham. Tylko chlap, chlap...

23 października, 17:44, Piotr:

Powiem ci więcej, miałem ją w każdej dziurze. Zalewam ją do pełna, bez gumy, zje bie.

23 października, 17:49, Piotr:

Dodam, że jak ja miałem pierwszy raz, to powiedziała, że wreszcie poczuła faceta w sobie, gamonie, ci po. 😂

23 października, 18:38, Piotr:

Pindolku, przecież ty nagiej kobiety jeszcze na żywo nigdy nie widziałeś 😆 Co dopiero... 🤣Twe niespełnione marzenia życiowy eunuchu 😂😂😂

23 października, 18:44, Piotr:

To zapytaj swojej starej 🤣🤣. Jęczała jak su ka 😂

23 października, 18:51, Piotr:

Podobno nawet nie masz czym się wyszczać, a co dopiero... 🙉🙊

23 października, 19:01, Piotr:

Zapytaj swojej starej, impotencie. Śmialiśmy się z ciebie🤣🤣. Ale był ubaw 😂😂. Mówiła, że od dawna ci nie staje 🤣

23 października, 19:15, Piotr:

Jakby co to między drzwi i laczkiem👍

23 października, 19:26, Piotr:

Dobrze wiedzieć jak to robisz, impotencie.

23 października, 19:29, Piotr:

Ucz się od żonatych i dzieciatych 😉

23 października, 19:43, Piotr:

To tak to robisz? Zapamiętam, bo u tej twojej starej cipa chlapie, jak by w laczkach po kałuży biegal po deszczu.

23 października, 20:10, Piotr:

Możesz sobie pisać o mojej starej co tylko ci tylko spragniony kobiety kowidiański umysł na myśl przyniesie. Mnie to naprawdę nie rusza życiowy eunuchu 😁😂😁 Także dawaj dalej cipolągu 🤞

23 października, 20:35, Piotr:

Twoja matkę też miałem 🤣🤣🤣

23 października, 20:42, Piotr:

Co ty? Ty perfidny zboku! Angela Merkel to przy niej gwiazda! Ale jak się jest eunuchowym cipolągiem...

Tylko w akcie desperacji na zwierzęta się nie rzucaj kowidiański jełopie!

23 października, 20:53, Piotr:

mówię ci, twoją siostrę miałem za garażem, a twoją córkę, pod chlewikiem w którym mieszkasz, ci po, bo cie, twoja stara, którą mam kiedy zechcę, wyprowadził, stary alkoholiku i impotencie, piotrze mieczyslawie.

23 października, 21:05, Piotr:

Pindziu, takie one wstrętne, że jeśli wziąłbyś kozę lepiej byś trafił :)))) Ale, że było ciemno to nie widziałeś :)))))))))))))))))

23 października, 21:08, Piotr:

Dokładnie, przecież miało je prawie całe osiedle, łącznie z ziomkami, którzy zbierają złom po śmietnikach. Takie suko są puszczalskie.

A niech sobie używają nawet z całym Dupskiem kowidiański popaprańcu.

To przecież nie mydło cipolągu:)))

P
Piotr
23 października, 13:09, Gość:

""Prawo i skur******* ", czyli ostatnia zmiana. Grzegorz Braun"

https://www.youtube.com/watch?v=OJ40GIDMjsc

23 października, 15:13, Piotr:

Mogę ci tylko współczuć, jeśli takie masz autorytety jak Braun. To wiele o tobie mówi.

23 października, 15:26, Piotr:

Braunowi to możesz podeszwy lizać samotna miernoto!

23 października, 15:41, Piotr:

Jeden idiota daje za wzór drugiego idiotę. Jaki człowiek, takie autorytety. Jesteś żenujący, prostaku.

23 października, 16:50, Piotr:

Ci.po czemu żadna cię nie chciała? Odpowiedz sobie sam 🤔

23 października, 17:38, Piotr:

Jak to żadna? Twoją starą miałem tyle razy, że straciłem rachubę. Już mi się znudziła ta jej stara du pa rozklepana jak wiadro które ciągle chlapię jak ją ru cham. Tylko chlap, chlap...

23 października, 17:44, Piotr:

Powiem ci więcej, miałem ją w każdej dziurze. Zalewam ją do pełna, bez gumy, zje bie.

23 października, 17:49, Piotr:

Dodam, że jak ja miałem pierwszy raz, to powiedziała, że wreszcie poczuła faceta w sobie, gamonie, ci po. 😂

23 października, 18:38, Piotr:

Pindolku, przecież ty nagiej kobiety jeszcze na żywo nigdy nie widziałeś 😆 Co dopiero... 🤣Twe niespełnione marzenia życiowy eunuchu 😂😂😂

23 października, 18:44, Piotr:

To zapytaj swojej starej 🤣🤣. Jęczała jak su ka 😂

23 października, 18:51, Piotr:

Podobno nawet nie masz czym się wyszczać, a co dopiero... 🙉🙊

23 października, 19:01, Piotr:

Zapytaj swojej starej, impotencie. Śmialiśmy się z ciebie🤣🤣. Ale był ubaw 😂😂. Mówiła, że od dawna ci nie staje 🤣

23 października, 19:15, Piotr:

Jakby co to między drzwi i laczkiem👍

23 października, 19:26, Piotr:

Dobrze wiedzieć jak to robisz, impotencie.

23 października, 19:29, Piotr:

Ucz się od żonatych i dzieciatych 😉

23 października, 19:43, Piotr:

To tak to robisz? Zapamiętam, bo u tej twojej starej cipa chlapie, jak by w laczkach po kałuży biegal po deszczu.

23 października, 20:10, Piotr:

Możesz sobie pisać o mojej starej co tylko ci tylko spragniony kobiety kowidiański umysł na myśl przyniesie. Mnie to naprawdę nie rusza życiowy eunuchu 😁😂😁 Także dawaj dalej cipolągu 🤞

23 października, 20:35, Piotr:

Twoja matkę też miałem 🤣🤣🤣

23 października, 20:42, Piotr:

Co ty? Ty perfidny zboku! Angela Merkel to przy niej gwiazda! Ale jak się jest eunuchowym cipolągiem...

Tylko w akcie desperacji na zwierzęta się nie rzucaj kowidiański jełopie!

23 października, 20:53, Piotr:

mówię ci, twoją siostrę miałem za garażem, a twoją córkę, pod chlewikiem w którym mieszkasz, ci po, bo cie, twoja stara, którą mam kiedy zechcę, wyprowadził, stary alkoholiku i impotencie, piotrze mieczyslawie.

23 października, 21:05, Piotr:

Pindziu, takie one wstrętne, że jeśli wziąłbyś kozę lepiej byś trafił :)))) Ale, że było ciemno to nie widziałeś :)))))))))))))))))

Dokładnie, przecież miało je prawie całe osiedle, łącznie z ziomkami, którzy zbierają złom po śmietnikach. Takie suko są puszczalskie.

P
Piotr
23 października, 13:09, Gość:

""Prawo i skur******* ", czyli ostatnia zmiana. Grzegorz Braun"

https://www.youtube.com/watch?v=OJ40GIDMjsc

23 października, 15:13, Piotr:

Mogę ci tylko współczuć, jeśli takie masz autorytety jak Braun. To wiele o tobie mówi.

23 października, 15:26, Piotr:

Braunowi to możesz podeszwy lizać samotna miernoto!

23 października, 15:41, Piotr:

Jeden idiota daje za wzór drugiego idiotę. Jaki człowiek, takie autorytety. Jesteś żenujący, prostaku.

23 października, 16:50, Piotr:

Ci.po czemu żadna cię nie chciała? Odpowiedz sobie sam 🤔

23 października, 17:38, Piotr:

Jak to żadna? Twoją starą miałem tyle razy, że straciłem rachubę. Już mi się znudziła ta jej stara du pa rozklepana jak wiadro które ciągle chlapię jak ją ru cham. Tylko chlap, chlap...

23 października, 17:44, Piotr:

Powiem ci więcej, miałem ją w każdej dziurze. Zalewam ją do pełna, bez gumy, zje bie.

23 października, 17:49, Piotr:

Dodam, że jak ja miałem pierwszy raz, to powiedziała, że wreszcie poczuła faceta w sobie, gamonie, ci po. 😂

23 października, 18:38, Piotr:

Pindolku, przecież ty nagiej kobiety jeszcze na żywo nigdy nie widziałeś 😆 Co dopiero... 🤣Twe niespełnione marzenia życiowy eunuchu 😂😂😂

23 października, 18:44, Piotr:

To zapytaj swojej starej 🤣🤣. Jęczała jak su ka 😂

23 października, 18:51, Piotr:

Podobno nawet nie masz czym się wyszczać, a co dopiero... 🙉🙊

23 października, 19:01, Piotr:

Zapytaj swojej starej, impotencie. Śmialiśmy się z ciebie🤣🤣. Ale był ubaw 😂😂. Mówiła, że od dawna ci nie staje 🤣

23 października, 19:15, Piotr:

Jakby co to między drzwi i laczkiem👍

23 października, 19:26, Piotr:

Dobrze wiedzieć jak to robisz, impotencie.

23 października, 19:29, Piotr:

Ucz się od żonatych i dzieciatych 😉

23 października, 19:43, Piotr:

To tak to robisz? Zapamiętam, bo u tej twojej starej cipa chlapie, jak by w laczkach po kałuży biegal po deszczu.

23 października, 20:10, Piotr:

Możesz sobie pisać o mojej starej co tylko ci tylko spragniony kobiety kowidiański umysł na myśl przyniesie. Mnie to naprawdę nie rusza życiowy eunuchu 😁😂😁 Także dawaj dalej cipolągu 🤞

23 października, 20:35, Piotr:

Twoja matkę też miałem 🤣🤣🤣

23 października, 20:42, Piotr:

Co ty? Ty perfidny zboku! Angela Merkel to przy niej gwiazda! Ale jak się jest eunuchowym cipolągiem...

Tylko w akcie desperacji na zwierzęta się nie rzucaj kowidiański jełopie!

23 października, 20:53, Piotr:

mówię ci, twoją siostrę miałem za garażem, a twoją córkę, pod chlewikiem w którym mieszkasz, ci po, bo cie, twoja stara, którą mam kiedy zechcę, wyprowadził, stary alkoholiku i impotencie, piotrze mieczyslawie.

Pindziu, takie one wstrętne, że jeśli wziąłbyś kozę lepiej byś trafił :)))) Ale, że było ciemno to nie widziałeś :)))))))))))))))))

P
Piotr
23 października, 13:09, Gość:

""Prawo i skur******* ", czyli ostatnia zmiana. Grzegorz Braun"

https://www.youtube.com/watch?v=OJ40GIDMjsc

23 października, 15:13, Piotr:

Mogę ci tylko współczuć, jeśli takie masz autorytety jak Braun. To wiele o tobie mówi.

23 października, 15:26, Piotr:

Braunowi to możesz podeszwy lizać samotna miernoto!

23 października, 15:41, Piotr:

Jeden idiota daje za wzór drugiego idiotę. Jaki człowiek, takie autorytety. Jesteś żenujący, prostaku.

23 października, 16:50, Piotr:

Ci.po czemu żadna cię nie chciała? Odpowiedz sobie sam 🤔

23 października, 17:38, Piotr:

Jak to żadna? Twoją starą miałem tyle razy, że straciłem rachubę. Już mi się znudziła ta jej stara du pa rozklepana jak wiadro które ciągle chlapię jak ją ru cham. Tylko chlap, chlap...

23 października, 17:44, Piotr:

Powiem ci więcej, miałem ją w każdej dziurze. Zalewam ją do pełna, bez gumy, zje bie.

23 października, 17:49, Piotr:

Dodam, że jak ja miałem pierwszy raz, to powiedziała, że wreszcie poczuła faceta w sobie, gamonie, ci po. 😂

23 października, 18:38, Piotr:

Pindolku, przecież ty nagiej kobiety jeszcze na żywo nigdy nie widziałeś 😆 Co dopiero... 🤣Twe niespełnione marzenia życiowy eunuchu 😂😂😂

23 października, 18:44, Piotr:

To zapytaj swojej starej 🤣🤣. Jęczała jak su ka 😂

23 października, 18:51, Piotr:

Podobno nawet nie masz czym się wyszczać, a co dopiero... 🙉🙊

23 października, 19:01, Piotr:

Zapytaj swojej starej, impotencie. Śmialiśmy się z ciebie🤣🤣. Ale był ubaw 😂😂. Mówiła, że od dawna ci nie staje 🤣

23 października, 19:15, Piotr:

Jakby co to między drzwi i laczkiem👍

23 października, 19:26, Piotr:

Dobrze wiedzieć jak to robisz, impotencie.

23 października, 19:29, Piotr:

Ucz się od żonatych i dzieciatych 😉

23 października, 19:43, Piotr:

To tak to robisz? Zapamiętam, bo u tej twojej starej cipa chlapie, jak by w laczkach po kałuży biegal po deszczu.

23 października, 20:10, Piotr:

Możesz sobie pisać o mojej starej co tylko ci tylko spragniony kobiety kowidiański umysł na myśl przyniesie. Mnie to naprawdę nie rusza życiowy eunuchu 😁😂😁 Także dawaj dalej cipolągu 🤞

23 października, 20:35, Piotr:

Twoja matkę też miałem 🤣🤣🤣

23 października, 20:42, Piotr:

Co ty? Ty perfidny zboku! Angela Merkel to przy niej gwiazda! Ale jak się jest eunuchowym cipolągiem...

Tylko w akcie desperacji na zwierzęta się nie rzucaj kowidiański jełopie!

mówię ci, twoją siostrę miałem za garażem, a twoją córkę, pod chlewikiem w którym mieszkasz, ci po, bo cie, twoja stara, którą mam kiedy zechcę, wyprowadził, stary alkoholiku i impotencie, piotrze mieczyslawie.

P
Piotr
23 października, 13:09, Gość:

""Prawo i skur******* ", czyli ostatnia zmiana. Grzegorz Braun"

https://www.youtube.com/watch?v=OJ40GIDMjsc

23 października, 15:13, Piotr:

Mogę ci tylko współczuć, jeśli takie masz autorytety jak Braun. To wiele o tobie mówi.

23 października, 15:26, Piotr:

Braunowi to możesz podeszwy lizać samotna miernoto!

23 października, 15:41, Piotr:

Jeden idiota daje za wzór drugiego idiotę. Jaki człowiek, takie autorytety. Jesteś żenujący, prostaku.

23 października, 16:50, Piotr:

Ci.po czemu żadna cię nie chciała? Odpowiedz sobie sam 🤔

23 października, 17:38, Piotr:

Jak to żadna? Twoją starą miałem tyle razy, że straciłem rachubę. Już mi się znudziła ta jej stara du pa rozklepana jak wiadro które ciągle chlapię jak ją ru cham. Tylko chlap, chlap...

23 października, 17:44, Piotr:

Powiem ci więcej, miałem ją w każdej dziurze. Zalewam ją do pełna, bez gumy, zje bie.

23 października, 17:49, Piotr:

Dodam, że jak ja miałem pierwszy raz, to powiedziała, że wreszcie poczuła faceta w sobie, gamonie, ci po. 😂

23 października, 18:38, Piotr:

Pindolku, przecież ty nagiej kobiety jeszcze na żywo nigdy nie widziałeś 😆 Co dopiero... 🤣Twe niespełnione marzenia życiowy eunuchu 😂😂😂

23 października, 18:44, Piotr:

To zapytaj swojej starej 🤣🤣. Jęczała jak su ka 😂

23 października, 18:51, Piotr:

Podobno nawet nie masz czym się wyszczać, a co dopiero... 🙉🙊

23 października, 19:01, Piotr:

Zapytaj swojej starej, impotencie. Śmialiśmy się z ciebie🤣🤣. Ale był ubaw 😂😂. Mówiła, że od dawna ci nie staje 🤣

23 października, 19:15, Piotr:

Jakby co to między drzwi i laczkiem👍

23 października, 19:26, Piotr:

Dobrze wiedzieć jak to robisz, impotencie.

23 października, 19:29, Piotr:

Ucz się od żonatych i dzieciatych 😉

23 października, 19:43, Piotr:

To tak to robisz? Zapamiętam, bo u tej twojej starej cipa chlapie, jak by w laczkach po kałuży biegal po deszczu.

23 października, 20:10, Piotr:

Możesz sobie pisać o mojej starej co tylko ci tylko spragniony kobiety kowidiański umysł na myśl przyniesie. Mnie to naprawdę nie rusza życiowy eunuchu 😁😂😁 Także dawaj dalej cipolągu 🤞

23 października, 20:35, Piotr:

Twoja matkę też miałem 🤣🤣🤣

Co ty? Ty perfidny zboku! Angela Merkel to przy niej gwiazda! Ale jak się jest eunuchowym cipolągiem...

Tylko w akcie desperacji na zwierzęta się nie rzucaj kowidiański jełopie!

P
Piotr
23 października, 13:09, Gość:

""Prawo i skur******* ", czyli ostatnia zmiana. Grzegorz Braun"

https://www.youtube.com/watch?v=OJ40GIDMjsc

23 października, 15:13, Piotr:

Mogę ci tylko współczuć, jeśli takie masz autorytety jak Braun. To wiele o tobie mówi.

23 października, 15:26, Piotr:

Braunowi to możesz podeszwy lizać samotna miernoto!

23 października, 15:41, Piotr:

Jeden idiota daje za wzór drugiego idiotę. Jaki człowiek, takie autorytety. Jesteś żenujący, prostaku.

23 października, 16:50, Piotr:

Ci.po czemu żadna cię nie chciała? Odpowiedz sobie sam 🤔

23 października, 17:38, Piotr:

Jak to żadna? Twoją starą miałem tyle razy, że straciłem rachubę. Już mi się znudziła ta jej stara du pa rozklepana jak wiadro które ciągle chlapię jak ją ru cham. Tylko chlap, chlap...

23 października, 17:44, Piotr:

Powiem ci więcej, miałem ją w każdej dziurze. Zalewam ją do pełna, bez gumy, zje bie.

23 października, 17:49, Piotr:

Dodam, że jak ja miałem pierwszy raz, to powiedziała, że wreszcie poczuła faceta w sobie, gamonie, ci po. 😂

23 października, 18:38, Piotr:

Pindolku, przecież ty nagiej kobiety jeszcze na żywo nigdy nie widziałeś 😆 Co dopiero... 🤣Twe niespełnione marzenia życiowy eunuchu 😂😂😂

23 października, 18:44, Piotr:

To zapytaj swojej starej 🤣🤣. Jęczała jak su ka 😂

23 października, 18:51, Piotr:

Podobno nawet nie masz czym się wyszczać, a co dopiero... 🙉🙊

23 października, 19:01, Piotr:

Zapytaj swojej starej, impotencie. Śmialiśmy się z ciebie🤣🤣. Ale był ubaw 😂😂. Mówiła, że od dawna ci nie staje 🤣

23 października, 19:15, Piotr:

Jakby co to między drzwi i laczkiem👍

23 października, 19:26, Piotr:

Dobrze wiedzieć jak to robisz, impotencie.

23 października, 19:29, Piotr:

Ucz się od żonatych i dzieciatych 😉

23 października, 19:43, Piotr:

To tak to robisz? Zapamiętam, bo u tej twojej starej cipa chlapie, jak by w laczkach po kałuży biegal po deszczu.

23 października, 20:10, Piotr:

Możesz sobie pisać o mojej starej co tylko ci tylko spragniony kobiety kowidiański umysł na myśl przyniesie. Mnie to naprawdę nie rusza życiowy eunuchu 😁😂😁 Także dawaj dalej cipolągu 🤞

23 października, 20:35, Piotr:

Twoja matkę też miałem 🤣🤣🤣

I siostrę... I córkę 👍👍. Zwykle su ki.

P
Piotr
23 października, 13:09, Gość:

""Prawo i skur******* ", czyli ostatnia zmiana. Grzegorz Braun"

https://www.youtube.com/watch?v=OJ40GIDMjsc

23 października, 15:13, Piotr:

Mogę ci tylko współczuć, jeśli takie masz autorytety jak Braun. To wiele o tobie mówi.

23 października, 15:26, Piotr:

Braunowi to możesz podeszwy lizać samotna miernoto!

23 października, 15:41, Piotr:

Jeden idiota daje za wzór drugiego idiotę. Jaki człowiek, takie autorytety. Jesteś żenujący, prostaku.

23 października, 16:50, Piotr:

Ci.po czemu żadna cię nie chciała? Odpowiedz sobie sam 🤔

23 października, 17:38, Piotr:

Jak to żadna? Twoją starą miałem tyle razy, że straciłem rachubę. Już mi się znudziła ta jej stara du pa rozklepana jak wiadro które ciągle chlapię jak ją ru cham. Tylko chlap, chlap...

23 października, 17:44, Piotr:

Powiem ci więcej, miałem ją w każdej dziurze. Zalewam ją do pełna, bez gumy, zje bie.

23 października, 17:49, Piotr:

Dodam, że jak ja miałem pierwszy raz, to powiedziała, że wreszcie poczuła faceta w sobie, gamonie, ci po. 😂

23 października, 18:38, Piotr:

Pindolku, przecież ty nagiej kobiety jeszcze na żywo nigdy nie widziałeś 😆 Co dopiero... 🤣Twe niespełnione marzenia życiowy eunuchu 😂😂😂

23 października, 18:44, Piotr:

To zapytaj swojej starej 🤣🤣. Jęczała jak su ka 😂

23 października, 18:51, Piotr:

Podobno nawet nie masz czym się wyszczać, a co dopiero... 🙉🙊

23 października, 19:01, Piotr:

Zapytaj swojej starej, impotencie. Śmialiśmy się z ciebie🤣🤣. Ale był ubaw 😂😂. Mówiła, że od dawna ci nie staje 🤣

23 października, 19:15, Piotr:

Jakby co to między drzwi i laczkiem👍

23 października, 19:26, Piotr:

Dobrze wiedzieć jak to robisz, impotencie.

23 października, 19:29, Piotr:

Ucz się od żonatych i dzieciatych 😉

23 października, 19:43, Piotr:

To tak to robisz? Zapamiętam, bo u tej twojej starej cipa chlapie, jak by w laczkach po kałuży biegal po deszczu.

23 października, 20:10, Piotr:

Możesz sobie pisać o mojej starej co tylko ci tylko spragniony kobiety kowidiański umysł na myśl przyniesie. Mnie to naprawdę nie rusza życiowy eunuchu 😁😂😁 Także dawaj dalej cipolągu 🤞

Twoja matkę też miałem 🤣🤣🤣

G
Gość
23 października, 20:06, Gość:

Czy mama nie nauczyla byc prawym czlowiekiem ,nie klamac ,nie oszukiwac i szanowac innych ?

Jakos to bedzie nigdy nie poplaca. Potok slow nie pomoze.

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3