Od poniedziałku z Głosem wyjątkowy atlas regionu

Redakcja
Od 8 czerwca kupując codziennie papierowe wydanie "Głosu Szczecińskiego" będzie można skompletować wyjątkową kolekcję map regionu przygotowaną specjalnie dla naszych Czytelników przez Wojskowe Zakłady Kartograficzne w Warszawie.

WZKART - TRADYCJA I JAKOŚĆ

WZKART - TRADYCJA I JAKOŚĆ

Wojskowe Zakłady Kartograficzne w Warszawie cieszą się ponad 80-letnią tradycją. Prace tworzone przez wojskowych kartografów były wiele razy nagradzane na światowych konkursach kartograficznych i poligraficznych m.in. we Francji, Hiszpanii, USA i Japonii. Doświadczenia zdobyte w trakcie opracowania map topograficznych dla potrzeb wojska, szczegółowość i precyzja tych opracowań, jak również najwyższe kwalifikacje zawodowe kartografów, stanowią podstawę działalności edytorskiej wydawnictwa.

Z tymi mapami zdecydowanie najlepiej można poznać nasz region. Atlas wojskowy wygrywa w konkurencji z innymi wydawnictwami kartograficznymi a nawet z nowoczesnymi urządzeniami - systemami nawigacji satelitarnej GPS. Wygrywa przede wszystkim ilością informacji umieszczonych na mapach a jednocześnie ich czytelnością wypracowaną przez znakomitych, doświadczonych wojskowych kartografów.

Ziemia szczecińska na 15 mapach

Limitowana kolekcja będzie się składać z 15 arkuszy, na których zostaną przedstawione powiaty byłego województwa szczecińskiego.

Od poniedziałku, 8 czerwca aż do 30 czerwca br. kolejne mapy codziennie będą dołączane za darmo do "Głosu" (z wyjątkiem piątków i sobót). Z pierwszą mapą Czytelnicy otrzymają także specjalne etui na całą kolekcję - trwałe, kartonowe pudełko. "Atlas wojskowy" regionu specjalnie dla Czytelników "Głosu" został przygotowany i wydrukowany przez Wojskowe Zakłady Kartograficzne w Warszawie.

Wydawnictwo to, na codzień pracujące na potrzeby armii, gwarantuje bardzo wysoką jakość zarówno pod względem zawartości map jak i ich druku. Wojskowe mapy są czytelne i przejrzyste a papier, na którym są wydrukowane jest bardzo wytrzymały. To powoduje, że mapy zachowują trwałość nawet jeśli korzysta się z nich bardzo często. A "Atlas wojskowy" może się przydać w bardzo różnych sytuacjach. Topograficzne mapy w skali 1:100 000 zawierają mnóstwo informacji o charakterze turystycznym i krajoznawczym. Są także bardzo aktualne. W kwietniu br., przed oddaniem ich do druku dokonano najświeższej aktualizacji w oparciu o dane dostarczone m.in. przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz inne źródła z naszego regionu. Nasz region będzie można poznać lepiej nie tylko dzięki samym mapom. Codziennie, w wydaniach, do których będą one dołączane, będziemy opisywać tereny prezentowane na kolejnych arkuszach. Opiszemy atrakcyjne miejsca, które warto odwiedzić. Z mapą z "Atlasu wojskowego" łatwo będzie można je znaleźć.

Atlas na każdą okazję

Wszystko jedno jakie masz hobby i jak lubisz spędzać wolny czas. Mapy z "Wojskowego atlasu" regionu przydadzą się zarówno podczas jednodniowych wypadów jak i weekendowych wycieczek lub dłuższego urlopu. Z nimi na pewno nie zgubisz się w terenie i łatwo znajdziesz każdą miejscowość i drogę.

Na rower
Mapy "Atlasu wojskowego" regionu znakomicie nadają się do planowania wycieczek na dwóch kółkach. Zostały na nich oznaczone nie tylko drogi asfaltowe, polne i trakty leśne, lecz także propozycje atrakcyjnych tras rowerowych.

Na spacer
Na mapach oznaczono punkty widokowe, skały, głazy i parki, a także kościoły a nawet kapliczki. Nie brakuje oznaczeń innych atrakcji turystycznych - zamków, zabytków, pomników, skansenów i muzeów. Skala mapy pozwala łatwo określić odległości. Oznaczone są szlaki turystyczne i ścieżki dydaktyczne.

Na biwak
Na mapach można znaleźć kempingi, gospodarstwa agroturystyczne, schroniska i domy wycieczkowe, ośrodki wypoczynkowe i punkty informacji turystycznej. Łatwo też zorientować się które tereny obejmują rezerwaty przyrody, parki narodowe i krajobrazowe.

Na ryby
Znaleźć dobre miejsce w którym ryby biorą to wielka sztuka. Z mapami sztabowymi to zadanie jest znacznie łatwiejsze. Na akwenach wodnych - jeziorach i rzekach oznaczona jest ich głębokość i szybkość prądu w metrach na sekundę. Szczególnie ważne dla wędkarzy są informacje o rodzaju brzegu, brodach, wodowskazach, śluzach i zaporach.

Na grzyby
Wszystkie obszary leśne są precyzyjnie oznaczone na mapach wchodzących w skład wojskowego atlasu regionu. Grzybiarzom przydadzą się zaznaczone na mapach gatunki drzew, które stanowią większość na danym terenie. Nie brakuje informacji o gęstości zalesienia, oznaczono też łąki i bagna.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

x
xoxo
"Atlas wojskowy" może się przydać w bardzo różnych sytuacjach. Topograficzne mapy w skali 1:100 000 zawierają mnóstwo informacji o charakterze turystycznym i krajoznawczym. Są także bardzo aktualne. W kwietniu br., przed oddaniem ich do druku dokonano najświeższej aktualizacji w oparciu o dane dostarczone m.in. przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz inne źródła z naszego regionu.

Pojęcie aktualności jednak jest bardzo względne. Jakie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem że na mapie nie ma Mostu Pionierów, a ruch wg mapy odbywa się tylko po Moście Cłowym. Ciekawe jak z pozostałymi "szczegółami", bo skoro zapomniano o moście, to tym bardziej można mieć wątpliwość czy naniesiono inne zmiany z ostatniego dziesięciolecia.

Pozdrawiam
t
tomeh
Powiem tak jak była to jedna książka a głos nie za darmo ja dawał ale kosztował drożej to bym kupił. Ale nie mam chęci latać do kiosku 15 razy i zbierać luźne strony czy takie do segregatora bo może i tak to jest rozwiązane. Co za dużo to nie zdrowo. Może max jak by było podzielone to na 5 sztuk ale nie na tyle.
f
fdd
Fajnie, szkoda tylko że do przeciętnego kiosku trafia 1 egzemplarz mapy i już parę minut po szóstej rano mapy już nie dostaniesz. I szkoda że takie małe, mapa okolic szczecina dostępna za 8 zł w informacji turystycznej jest dwa razy większa (1:50000).
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie