Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Od podłogi - aż po dach

PR
Fot. Pfleiderer
Na rynku budowlanym zagościła drewnopochodna płyta MFP, będąca alternatywą dla powszechnie znanej płyty OSB.

W ramach prezentacji nowego produktu, płyta MFP na polski rynek trafiła już w ubiegłym roku, jednak jako produkt sprowadzany z niemieckiej fabryki Pfleiderer. Pozytywny oddźwięk i zainteresowanie ze strony konsumentów, a także duża popularność u naszych zachodnich sąsiadów, potwierdziły jej perspektywiczność. Po przystosowaniu linii produkcyjnej fabryki Pfleiderer Prospan S.A. w Wieruszowie, w czerwcu ruszyła produkcja płyty.

Drewnopochodna płyta budowlana MFP jest materiałem, który posiada wymagane atesty, a także oznaczenie CE dla materiałów budowlanych, zgodne z europejską normą PN-EN 13986 - P5. Jest zaklasyfikowana jako TYP: P5 EN 312, tym samym spełnia wymagania norm PN-EN 312 oraz PN-EN12871:2004 i EN 335-3, jako budowlany materiał na elementy konstrukcyjne do użytkowania wewnętrznego, w warunkach wilgotnych. Produkt posiada też atest higieniczny nr 74/779/79/2010 z dn. 29.04.2010.

Płyta MFP to materiał o wysokim zaawansowaniu technologicznym. Owocuje ono dobrymi parametrami technicznymi, stwarzającymi szerokie spektrum zastosowań od podłogi - aż po dach. Z płytą MFP możliwe staje się kompleksowe zbudowanie domu mocnego jak dąb. Produkt ten gwarantuje wytrzymałość na obciążenia w obu kierunkach, plastyczność i przyjazna obróbkę mechaniczną, a przy zachowaniu odległości 8 mm od krawędzi płyty - stabilność mocowań wkrętów, gwoździ, śrub i kołków.

Przede wszystkim podkreślić należy przewagę MFP nad wszelkimi klasycznymi produktami drewnopochodnymi, pod względem odporności na wilgoć. Idąc dalej - jest to materiał odporny na odkształcanie, rozwarstwianie i praktycznie nie pęczniejący w warunkach wilgotnych. Współczynnik pęcznienia wynosi jedynie 10%, a w przypadku płyty OSB jest to 15%.

Wszystko dzięki strukturze płyty - długich, cienkich wiórów, ułożonych w różnych kierunkach i spojonych żywicami. MFP można śmiało stosować w konstrukcjach balkonów i tarasów, piwnic, czy altanek, a także przy wykańczaniu łazienek, montażu podłóg, czy ścianek działowych, jak również
w narażonych na wilgoć obszarach, np. jako sztywne poszycie pod pokrycie dachowe. .

Płyta zapewnia odpowiedni mikroklimat we wnętrzach nie tylko dlatego, że odprowadza wilgoć, ale także dzięki izolacji akustycznej i termicznej. Ze względu na gęstość płyty, jest ona dobrym izolatorem. Przy grubości 12 mm - przewyższa pod względem izolacji cieplnej nawet cegły o grubości ponad 11cm! Użycie płyty MFP przy wykładaniu podłóg, budowie ścian działowych, czy pokrywaniu ścian i stropów umożliwi wytłumienie odgłosów w pomieszczeniach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński