MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Od jutra lato! Ale tylko astronomiczne...

Bogna Skarul
Od jutra astronomiczne lato, ale tak naprawdę słonecznie będzie dopiero od soboty.
Od jutra astronomiczne lato, ale tak naprawdę słonecznie będzie dopiero od soboty. www.sxc.hu
Dziś jeszcze będzie padać, ale od soboty ma być słonecznie.

Dziś (środa) do godziny 16 będzie jeszcze sporo padało, ale stopniowo do wieczora opady mają być coraz mniejsze. Temperatura w Szczecinie i nad morzem będzie wynosić 16-17 stopni C.

Noc ma być już bez opadów z temperaturą nad ranem do 11 stopni C.
- Jutro zachmurzenie będzie umiarkowane, ale nie powinno padać - twierdzi Krzysztof Ścibor z Biura Prognoz Pogody Calvus. - Temperatura w Szczecinie - 20 stopni C, nad morzem 16 stopni C.

Za to o godzinie 19.45 rozpocznie się astronomiczne lato. Potrwa do września.

W piątek możliwe będą umiarkowane i przelotne opady deszczu. Temperatura w Szczecinie dojdzie do 21 stopni C, a nad morzem 18 stopni C. Wieczorem jednak padać nie powinno.

- Sobota i niedziela ma być pogodna, sucha, ciepła i przyjemna - zapowiada synoptyk. - Nad morzem temperatura ma wynosić 20 stopni C, a w Szczecinie wzrośnie nawet do 24 stopni C.

Jutro o godzinie 19.45 rozpoczyna się astronomiczne lato. Z kolei pojutrze (piątek) rozpoczyna się lato kalendarzowe. Czym się różni kalendarzowe lato od astronomicznego? Lato astronomiczne rozpoczyna się w momencie przesilenia letniego i trwa do równonocy jesiennej. Podstawą wyznaczania tej daty jest roczny cykl zmian oświetlenia Ziemi. Okres ten w przybliżeniu przypada od 21 czerwca do 23 września. Daty te mogą jednak ulec zmianie (dzień wcześniej lub później). Z kolei lato kalendarzowe rozpoczyna się 22 czerwca. Związane jest to z ilością energii docierającej do Ziemi. Kalendarzowe lato jest najcieplejszą porą roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński