Oceny piłkarzy Pogoni po meczu z Ruchem

Marcin Dworzyński
Popularny Aka był bohaterem meczu z Ruchem Chorzów.
Pogoń Szczecin wygrała z Ruchem Chorzów 3:2 i odpiła się od strefy spadkowej. Oto oceny Portowców po tym spotkaniu:

Radosław Janukiewicz - 6 Przydarzyło mu się jedno mniej pewne wyjście przy rzucie rożnym. Pechowo za- kończyła się jego interwencja przy drugiej bramce Ruchu, kiedy w niesamowity sposób broniąc strzał z dwóch metrów, piłka odbiła się od rywala i wturlała do bramki. Poza tym solidny poziom.

Adam Frączczak - 3 W pierwszej połowie mało widoczny, bo zespół grał częściej lewą stroną. Podłączając się do przodu miał kilka strat. Przy pierwszej bramce Ruchu zachował się bardzo nieodpowiedzialnie, gubiąc krycie. Przy drugiej dał się wyprzedzić rywalowi, który wślizgiem skierował piłkę do bramki.

Maciej Dąbrowski - 6 Tradycyjnie wyprzedzał rywali w odbiorze, ale zdarzyło mu się nie upilnować przeciwnika, co omal nie zakończyło się stratą gola. Zdecydowanie lepiej było pod bramką przeciwnika, gdzie z podania Aki zdobył gola głową. Drugiego w sezonie.

Emil Noll - 7 Bezbłędny i pewny w poczynaniach. Mecz bez zarzutu.

Mateusz Lewandowski - 5 Początek nie był najlepszy. Najpierw uciekł mu rywal, potem źle zastawił pułapkę ofsajdową i Ruch za sprawą Łukasza Janoszki powinien prowadzić (trafił w słupek). Z biegiem czasu radził sobie coraz lepiej, a nawet stwierdzimy, że nie grał gorzej niż Przemysław Pietruszka.

Takafumi Akahoshi - 8 Brawo za akcję, po której zdobył bramkę. Miał tyle determinacji w sobie, że po upadku szybko się pozbierał, a sekundy później demonstrował radość po zdobytej bramce. Kilka minut później zanotował asystę. Mało tego, Japończyk dobrze prezentował się także w defensywie.

Maksymilian Rogalski - 6 Solidny w destrukcji. Druga połowa znacznie lepsza niż pierwsza, czego podsumowaniem jest asysta przy bramce Tomasza Chałasa.

Bartosz Ława - 4 To nie był najlepszy mecz w wykonaniu środkowych pomocników, którzy mieli skupiać się na ofensywie. Kapitanowi nie można odmówić zaangażowania, ale brakowało w jego wykonaniu kluczowych zagrań, czy otwierających podań. Te, na tej pozycji, są niezbędne.

Takuyra Murayama - 7 Coraz wygodniej mu w Ekstraklasie. Sprawiał problem swoim dryblingiem. Wszyscy pamiętamy jego popisową akcję z Akahoshim, kiedy wywalczył piłkę i w świetnym stylu zaliczył asystę.

Edi Andradina - 4 Waleczny, dużo biegał, ale nic wielkiego w przodzie nie pokazał. Zagrał podobnie jak Ława, czyli bezbarwnie.

Tomasz Chałas - 7 Pressingiem wymuszał błędy na bramkarzu i defensywie rywali. Wygrywał po- wietrzne pojedynki rozcinając głowę Stawarczykowi, chociaż jak mówi - to on został trafiony. Zwieńczeniem dobrego meczu zdobyta bramka.

Radosław Wiśniewski - 4 Miał pełnić rolę jokera. Wprowadził trochę świeżości, jednak za mało podań kierowano pod jego adresem.

Przemysław Pietruszka - bez oceny Z większym doświadczeniem niż Lewandowski, miał wprowadzić więcej, wtedy potrzebnego, spokoju .

Hernani - bez oceny. W końcówce miał podwyższyć defensywę.