MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Obowiązkowy spis powszechny w gminie Kołbaskowo. To już finisz

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Andrzej Szkocki
Do 30 kwietnia ma potrwać drugi spis próbny przed Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 w gminie Kołbaskowo. Do redakcji dotarły jednak informacje od mieszkańców, że czas epidemii, nie jest dobrym terminem na tego typu akcję.

Narzekania mieszkańców, że spis można byłoby zaplanować na lepszy czas na niewiele się zdadzą. Udział w spisie próbnym jest obowiązkowy. Ponadto z uwagi na obecną sytuację, Główny Urząd Statystyczny zadecydował o przeprowadzeniu drugiego spisu próbnego wyłącznie w oparciu o samospis internetowy i telefoniczny (z pomocą rachmistrza).

Nie będzie realizowany spis próbny poprzez wywiad bezpośredni, co oznacza, że żaden pracownik statystyki publicznej nie odwiedzi osobiście mieszkańców Kołbaskowa w ich domach.

- Spis próbny ma pomóc m.in. sprawdzić założenia metodologiczne i funkcjonalność elektronicznego formularza spisowego. Wszystkie uwagi i problemy zgłaszane przez respondentów są przekazywane do Centralnego Biura Spisowego. Będą one stanowiły podstawę do wprowadzenia korekt, tak aby planowany na przyszły rok spis powszechny przebiegał bez zakłóceń. Pełne informacje na temat kompletności i przebiegu spisu będą znane po jego zakończeniu – mówi dr Agnieszka Brzezińska, kierownik Zachodniopomorskiego Ośrodka Badań Regionalnych.

Zakończenie prac związanych ze spisem próbnym zaplanowane jest na koniec maja tego i wtedy zostanie opracowany raport z przebiegu badania.

Aplikacja spisowa, poprzez którą należy się samodzielnie spisać zamieszczona jest na stronie www.spis.gov.pl. Logowanie do aplikacji jest intuicyjne, bezpieczne i możliwe z komputera oraz telefonu komórkowego, mającego połączenie z Internetem. Jeśli ktoś (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność) nie będzie w stanie spisać się samodzielnie, pomogą mu w tym rachmistrzowie telefonicznie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński