MKTG SR - pasek na kartach artykułów

O prawie 5 mln zł trzeba zwiększyć pulę pieniędzy na nowy stadion. Dlaczego?

Bogna Skarul
Bogna Skarul
O prawie 5 mln zł zwiększy się cena nowego stadionu, który teraz jest budowany przy ul. Twardowskiego. O te kwotę trzeba zwiększyć plany związane z przebudową obiektu. Teraz według prognoz miasta na inwestycje przy ul. Twardowskiego trzeba przeznaczyć już 398,5 miliona złotych.

- Te pieniądze nie są przeznaczone na budowę stadionu - podkreśla Dariusz Sadowski z biura prasowego magistratu. - Chodzi o wyposażenie wszystkich boisk w niezbędny sprzęt. Pieniądze na to przeznaczone to łączna kwota 4 861 756 zł.

To potrzebny sprzęt w celu prawidłowej eksploatacji obiektu.

- Konieczny jest więc zakup zarówno wyposażenia boisk jak i sprzętów niezbędnych do ich prawidłowej pielęgnacji otoczenia na obiekcie - twierdzi Sadowski z Centrum Informacji Miasta i tłumaczy, że za te prawie 5 mln zł zostaną zakupione bramki, wiaty, piłkochwyty, chorągiewki oraz specjalne kosiarki, rozsiewacze nawozów, aeratory, wózki do malowania lin czy specjalistyczny sprzęt do pielęgnacji nawierzchni hybrydowej).

ZOBACZ TEŻ:

- Celowo nie zostało to ujęte w ramach przetargu na realizację inwestycji, ponieważ nie chcieliśmy, żeby firma budowlana odpowiadała za zakup specjalistycznego sprzętu - wyjaśnia Dariusz Sadowski i dodaje: - W takiej sytuacji wykonawca inwestycji pełniłby rolę pośrednika i tym samym koszty byłyby znacznie wyższe.

Pieniądze na sprzęt potrzebny na nowym stadionie mają być zabezpieczone w budżecie na lata 2019-2021.

- Ale koszty budowy obiektu stadionowego są niezmienne - jeszcze raz podkreśla Sadowski. - Pieniądze są przeznaczone na wyposażenie, nie na budowę.

- Podjęliśmy decyzję o ogłoszeniu przetargu na zakup sprzętu już teraz, bo wykonawca sygnalizuje nam, że boiska nr 3 i 5 mają być oddane do użytku jeszcze w tym roku - mówi Michał Przepiera zastępca prezydenta miasta odpowiedzialny w zarządzie miasta za tę inwestycję. - To wcześniej niż przewidywał pierwotny harmonogram. Ten sprzęt jaki musimy kupić potrzebny jest zarówno MOSiR-owi jak i piłkarzom z Pogoni. Będzie służył dzieciom w Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży i piłkarzom - wyjaśnia.

Prezydent dodał też, że budowa stadionu przebiega zgodnie z planem. Nie ma opóźnień choćby w związku z znalezioną niedawno amunicją na płycie boiska.

ZOBACZ TEŻ:

- Wykonawca zatrudnił nawet specjalistyczną firmę, która bada czy gdzieś jeszcze na obiekcie nie znajdują się takie niespodzianki - mówi Michał Przepiera.

Czy jest możliwe, że nie tylko boiska nr 3 i 5 zostaną oddane do użytku wcześniej?

- Na razie nic na ten temat nie można mówić - twierdzi Przepiera. - Tylko te dwa boiska mogą powstać wcześniej. Bardzo nalega na to klub Pogoń, bo chce mieć boiska do treningów - tłumaczy prezydent.

ZOBACZ TEŻ: 364,4 mln zł na budowę stadionu? Otóż nie! Zobaczcie szczegółową wycenę [WIZUALIZACJE]

364,4 mln zł - tyle zaproponowała firma, która wystartowała w przetargu na budowę kompleksu sportowego przy ul. Twardowskiego w Szczecinie.Jak podkreślają urzędnicy, kwota ta nie dotyczy tylko budowy stadionu a "Stadionu Miejskiego i Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży".Zobaczcie szczegółową wycenę zaproponowaną przez konsorcjum na kolejnych slajdach! >>>Przypomnijmy jeszcze, że 364 mln zł jakie padły na poniedziałkowym przetargu to o ponad 82 mln zł więcej niż przeznaczyło na tę inwestycje miasto. WIĘCEJ O PRZETARGU:■ Powinniśmy mieć nowy stadion. Ale dlaczego jest tak drogo? - zastanawiają się radni■ Kto wybuduje stadion w Szczecinie? Wpłynęła jedna oferta. Konsorcjum chce ponad 364 mln zł■ Przetarg na nowy stadion w Szczecinie zostanie powtórzony!WIĘCEJ: Nowy stadion w Szczecinie

364,4 mln zł na budowę stadionu? Otóż nie! Zobaczcie szczegó...

Stadion w Szczecinie: Pamiątkowe krzesełka dla kibiców "Dumy Pomorza"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński