Nowy rekord frekwencji na stadionie Pogoni Szczecin. Kibice na medal [ZDJĘCIA]

Kibice na meczu Pogoń - Legia. 7 maja 2023 r.
Kibice na meczu Pogoń - Legia. 7 maja 2023 r. Andrzej Szkocki
20 257 widzów oglądało z trybun niedzielny mecz Pogoni Szczecin z Legią Warszawa. To nowy rekord frekwencji na nowym Stadionie im. Floriana Krygiera przy ul. Twardowskiego. Portowcy nie zawiedli i pokonali legionistów 2:1.

Zobacz zdjęcia z meczu Pogoń-Legia

Sam mecz mógł przedłużyć nadzieję Legii na mistrzostwo Polski, bo po porażce Rakowa Częstochowa w Kielcach matematyczne szanse byłyby zachowane, ale warszawski zespół musiał w Szczecinie wygrać. Miał dobry okres po wyrównaniu w drugiej połowie, ale zaprezentował za mało jakości ofensywnej. Pogoń też walczyła o trzy punkty, bo tylko takie rozstrzygnięcie dawało jej 3. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Portowcy szybko objęli prowadzenie, mieli szanse, by jeszcze przed przerwą podwyższyć, a po zmianie stron długo męczyli się na boisku. Ich upór został jednak nagrodzony w końcówce, a gola na wagę zwycięstwa strzelił Wahan Biczachczjan.

Mecz oglądało 20 257 widzów. To nowy rekord frekwencji. Poprzedni był ustanowiony na otwarcie obiektu - 1 października 2022 - w meczu z Lechią Gdańsk. Do absolutnego wypełnienia zabrakło kilkuset osób, ale przy okazji spotkań ligowych będzie o to bardzo trudno.

Warto podkreślić świetną atmosferę po meczu. Fani Pogoni z Legią przed laty trzymali zgodę, ale teraz są w neutralnych stosunkach. Mimo to - nie było żadnych wyzwisk, a kibice skoncentrowali się na dopingowaniu swoich drużyn.