MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy przystanek na trasie tramwajów. To ułatwi dotarcie do przychodni. Nowości także dla kierowców i pieszych

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
6 lutego zadebiutuje nowy przystanek na trasie linii tramwajowych 2, 7 i 8. To "Celna na żądanie".

Przystanek przyda się przede wszystkim pacjentom Przychodni Portowej, czy interesantom pobliskiej Izby Administracji Skarbowej, bo wysiądą praktycznie pod "drzwiami" placówek.

To nie koniec pozytywnych nowości. Jak podaje profil "Tramwaje Szczecińskie w podróży", status zmieni także przystanek "Energetyków", który będzie na żądanie. Dodatkowo dopuszczony zostanie ruch autobusów po pasie autobusowo-tramwajowym na odcinku most Długi - Port Centralny.

Nowością dla kierowców jest sygnalizacja, która działa u zbiegu ulic Energetyków i Celnej, która zdecydowanie poprawia możliwość wyjazdu z podporządkowanej ulicy Celnej, a pieszym przejście przez ruchliwą ulicę Energetyków.

Remont Międzyodrza - o inwestycji

Całość obejmuje przebudowę nie tylko ulicę Energetyków, ale również ul. Władysława IV, niektóre ulice dojazdowe do portu (m.in. Spichrzowa, Celna czy Bulwar Śląski), chodniki, drogi rowerowe. Zostanie również zamontowane oświetlenie uliczne. W ciągu ul. Energetyków powstało duże rondo z rozjazdem torowiska, tak aby w przyszłości przedłużyć linię tramwajową na Łasztownię. Ma również powstać parking park&ride niedaleko Trasy Zamkowej.

Koszt prac - ponad 76 mln zł brutto.

Pozostałe zmiany w komunikacji miejskiej
Na linii 52:
· Nastąpi zmiana nazwy przystanku „Przychodnia Portowa” na „Celna” (wraz ze zmianą numeru z 62811 na 60713).

· W kierunku Tkackiej uruchomione zostaną nowe przystanki, zlokalizowane na torowisku tramwajowym:

a) „Energetyków” (na żądanie, nr 60112),

b) „Celna” (na żądanie, nr 60711).

Na linii 76:
· W kierunku Nabrzeża Ewa i Logistycznej przywrócona zostanie stała trasa między przystankami „Wyszyńskiego” i „Bytomska” (przez bulwar Gdański i bulwar Śląski). W związku z tym:

a) Przystanek „Przychodnia Portowa” nie będzie przez tę linię obsługiwany.

b) Przystanek „Celna” (nr 60721), zlokalizowany w ciągu ul. Celnej, obowiązywać będzie dla wszystkich kursów.

c) Dla kursów z podjazdem na ul. Heyki uruchomiony zostanie przystanek „Bulwar Gdański” (na żądanie, nr 61022), zlokalizowany na bulwarze Gdańskim za skrzyżowaniem z ul. Celną.

· W kierunku Bramy Portowej uruchomiony zostanie nowy przystanek „Celna” (na żądanie, nr 60711), zlokalizowany na torowisku tramwajowym.

· Kursy w relacji Heyki – Brama Portowa realizowane będą trasą: Heyki – bulwar Gdański – św. Floriana – rondo Portowców – Energetyków – Wyszyńskiego. Na tych kursach nie będzie obsługiwany przystanek „Przychodnia Portowa”. W zamian uruchomione zostaną przystanki „Bulwar Gdański” (na żądanie, nr 61022) i „Celna” (na żądanie, nr 60711).

Na liniach 522, 531 i 532 uruchomione zostaną przystanki „Celna” (nr 60711 i 60712) i „Energetyków” (nr 60112 i 60113), zlokalizowane na torowisku tramwajowym. Ponadto przystanki „Port Centralny” zostaną przeniesione na torowisko tramwajowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński