MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy mural przy ul. Kolumba w Szczecinie. Zobaczysz go ruszając w podróż pociągiem [ZDJĘCIA]

Oskar Masternak
Oskar Masternak
„Wpisz w nawigację podróż w nieznane” - takie hasło zobaczą podróżni wjeżdżający i wyjeżdżający pociągiem ze Szczecina. Stworzyli je szczecinianie podczas warsztatów kreatywnego pisania Loesje. To międzynarodowa inicjatywa zrzeszająca twórców inspirujących sloganów, które powstają w przestrzeni miejskiej już ponad 20 państw.

Na ścianie budynku przy ul. Kolumba 3 od kilku dni można zobaczyć minimalistyczny mural. Hasło „Wpisz w nawigację podróż w nieznane” namalowano białymi literami na naturalnym tle ściany.

To charakterystyczna oszczędność formy murali Loesje, które nacisk kładą przede wszystkim na treść przekazu.

– Hasło nawiązuje do „podróżnego” charakteru okolicy, widać je z dworca głównego PKP – wyjaśnia Kamila Romanowicz z Loesje Polska. – Od teraz będzie witać i żegnać szczecinian oraz turystów i mam nadzieję, że wywoła uśmiech na wielu twarzach. A może nawet zainspiruje, by „wsiąść do pociągu byle jakiego” i ruszyć w podróż w nieznane – dodaje.

ZOBACZ TEŻ:

Tekst na mural powstał w trakcie bezpłatnych warsztatów kreatywnego pisania Loesje, które odbyły się w kwietniu w Szczecinie. Uczestnicy spotkania pracowali przez kilka godzin nad stworzeniem hasła.

Jego przekaz ma zachęcać do odkrywania nieznanych zakątków zarówno naszego miasta, jak i kraju oraz świata.

Festiwal Spoiwa Kultury i wyjątkowy mural Lumpa [ZDJĘCIA]

Loesje to międzynarodowy ruch zrzeszający twórców inspirujących tekstów i sloganów umieszczanych na plakatach, chodnikach oraz ścianach budynków.

Celem inicjatywy jest promowanie tolerancji, wolności słowa, pozytywnego nastawienia do życia oraz zachęcanie do refleksji i angażowania się w życie społeczne.

Efektowne murale na Pomorzanach zachwycają szczecinian

Każde hasło Loesje jest wspólną pracą ok. 20-30 osób. Można je obserwować w kilkuset miastach, w ponad 20 państwach na całym świecie, w tym także w Polsce.

Dotychczas w naszym kraju murale z hasłami Loesje powstały m.in. w Warszawie, Wrocławiu oraz Olsztynie.

Mural w Szczecinie stworzono w ramach miejskich projektów „Niwelacja błędów infrastrukturalnych poprzez sztukę ulicy - Street Art” oraz „Poprawa estetyki przestrzeni miasta Szczecin”.

Ciekawe jest to, że znajdują się one po dwóch stronach tej samej kamienicy. Pracuje nad nimi dwóch zagranicznych artystów.

Przy ulicy Powstańców Wielkopolskich powstają dwa nowe murale

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński