Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowoczesny ośrodek dializ na Pomorzanach. Powstaną kolejne

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Szpital na Pomorzanach ma nowoczesny ośrodek dializ. Na miejscu leczeni są już pierwsi pacjenci. W budynku, który powstał przy ul. Szpitalnej, w przyszłości uruchomione zostaną kolejne ośrodki. Budowa obiektu kosztowała 17 mln zł.

Przestronne, jasne wnętrza, a w nich dwadzieścia cztery stanowiska do zabiegów dializy. Nowy ośrodek dla pacjentów z niewydolnością nerek znajduje się w czteropiętrowym budynku, w którym ośrodek dializ zajmuje jedną kondygnację - parter. W przyszłości zagospodarowane zostaną kolejne piętra i powstanie tu Kliniczne Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne.

Na kolejnych trzech kondygnacjach powstaną: ośrodek transplantacji, centrum medycyny sportowej i kliniczna diagnostyka laboratoryjna. - Całość kosztów budowy pokryta została ze środków szpitala - mówi Marcin Sygut, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie .

Cały gmach kosztował 17 mln zł, z czego 7 mln zł pochłonęło przygotowanie ośrodka dializ, a milion złotych wydano na pracującą tu aparaturę.

Poprzednia stacja dializ w Szczecinie zaczęła funkcjonować w 1999 roku, znajdowała się w przyziemiu, tuż obok nowo powstałego obiektu.

ZOBACZ TEŻ:

Nowoczesny sprzęt i wyposażenie Ośrodka to specjalistyczne 24 fotele do dializ oraz sprzęt do hemodializy wraz z systemem zarządzania danymi dializoterapii. Aparatura pozwala ona na cyfrowe zbieranie i zarządzanie danych dializowanych pacjentów - m.in. wyników badań, poziomu zatrzymania wody, efektywności przeprowadzanych dializ, usuwania toksyn z organizmu. Lekarz przy swoim stanowisku pracy ma podgląd na wszystkich pacjentów.

- Stworzenie w tym samym budynku m.in. Centrum Transplantologii pozwoli nam rozszerzyć działalność w zakresie przeszczepów nerek, ale i trzustki czy serca - mówi dr n. med. Magda Wiśniewska, zastępca dyr. ds. lecznictwa w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 PUM w Szczecinie. Kiedy to nastąpi, nie wiadomo, władze szpitala będą zabiegać o środki na dalszą część inwestycji.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Karetka za niemal 900 tys. zł od WOŚP trafiła do Zdrojów. "T...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński