Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowoczesne centrum do walki z rakiem już otwarte [wideo, zdjęcia]

Paulina Targaszewska
W Centrum Diagnostyki i Leczenia Nowotworów Dziedzicznych znaleźć można 9 sal operacyjnych. W każdej zamontowano kamery, dzięki którym przebieg operacji będzie można transmitować na żywo w multimedialnych salach w innej części budynku.
W Centrum Diagnostyki i Leczenia Nowotworów Dziedzicznych znaleźć można 9 sal operacyjnych. W każdej zamontowano kamery, dzięki którym przebieg operacji będzie można transmitować na żywo w multimedialnych salach w innej części budynku. Sebastian Wołosz
900 pomieszczeń, 143 łóżka dla pacjentów, 9 sal operacyjnych i pokoje, w których na żywo transmitowany jest przebieg operacji - tak wygląda Centrum Diagnostyki Leczenia Nowotworów Dziedzicznych przy ul. Unii Lubelskiej.
Otwarcie Centrum Diagnostyki i Leczenia Nowotworów

Otwarcie Centrum Diagnostyki i Leczenia Nowotworów Dziedzicznych

Takiego miejsca może nam zazdrościć cała Europa! Centrum Diagnostyki i Leczenia Nowotworów Dziedzicznych przy ul. Unii Lubelskiej to ponad 18 tys. m kwadratowych powierzchni.

Na 5 kondygnacjach znajduje się 900 pomieszczeń, 5 klatek schodowych i 10 wind. W budynku znajdziemy poradnie, gabinet lekarskie, sale konferencyjne i sale dla pacjentów. Dla chorych zakupiono 143 nowoczesne, elektronicznie regulowane łóżka. W salach, w których przebywać będą pacjenci z obniżoną odpornością, zamontowano specjalne stropy i wentylacje, dodatkowo zamontowano też videotelefony, przez które chorzy będą mogli porozmawiać i zobaczyć bliskich siedzących w umieszczonej w budynku sali odwiedzin.

W Centrum funkcjonować będą klinika chirurgii ogólnej i onkologicznej, klinika hematologii (z pododdziałem onkologii klinicznej i pododdziałem transplantacji szpiku kostnego), katedra i klinika ortopedii, traumatologii i onkologii narządu ruchu oraz zakład medycyny nuklearnej. W budynku znajdą się także poradnie przykliniczne, w tym poradnia onkologiczna, genetyczna i hematologiczna oraz pracownie diagnostyki obrazowej oraz diagnostyki i leczenia w zakresie medycyny nuklearnej.

Inwestycja pochłonęła w sumie ponad 114 mln zł.

Więcej o inwestycji przeczytasz w piątkowym, papierowym wydaniu Głosu Szczecińskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński