MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe ograniczenie prędkości w Polsce. Kiedy będzie obowiązywać?

Mariusz Michalak
Mariusz Michalak
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad była inicjatorem powołania Forum organizacji ruchu i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Efektem prac jest m.in. zaproponowanie nowego oznakowania dróg.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad była inicjatorem powołania Forum organizacji ruchu i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Efektem prac jest m.in. zaproponowanie nowego oznakowania dróg. Karolina Misztal
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad była inicjatorem powołania Forum organizacji ruchu i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Efektem prac jest m.in. zaproponowanie nowego oznakowania dróg.

Ponad 100 spotkań członków zespołu, ok. 300 godzin pracy i ok. 900 propozycji zmian - tak przebiegały prace Forum organizacji ruchu i bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD). Efektem jest propozycja zmian w oznakowaniu dróg.

Zaproponowano m.in. ograniczenie prędkości na mokrej drodze. Kierowcę poinformuje o tym specjalna tabliczka pod znakiem ograniczenia prędkości. Takie rozwiązanie można spotkać np. na drogach w Niemczech.

Wskazano, że ograniczenie prędkości wyrażone znakiem B-33 można stosować jeżeli odcinek drogi o śliskiej nawierzchni jest poprzedzony szorstką lub bardzo szorstką nawierzchnią. Wówczas pod znakiem B-33 miałaby znajdować się tabliczka T-31a wskazująca, że ograniczenie prędkości wskazane znakiem obowiązuje przy mokrym stanie nawierzchni.

Nową propozycją jest ograniczenie prędkości na mokrej drodze.
Nową propozycją jest ograniczenie prędkości na mokrej drodze. GDDKiA

Czy i kiedy nowe oznakowanie wejdzie do użytku, tego nie określono. Propozycję przekazana zostanie do Ministerstwa Infrastruktury jako wkład do dalszych prac legislacyjnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nowe ograniczenie prędkości w Polsce. Kiedy będzie obowiązywać? - Motofakty

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński