Biegacze z ostrowieckiego "Norwida" wywalczyli mistrzostwo województwa

Waldemar FRAŃCZAK
Drużyny dziewcząt i chłopców z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, czyli popularnego "Norwida", zostały mistrzami województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

W Nowinach odbyły się finały wojewódzkie Sztafetowych Biegów Przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Prawo udziału w nich miało 18 dziesięcioosobowych zespołów z naszego powiatu. Niestety, tylko połowa z nich zdecydowała się rywalizować w podkieleckiej miejscowości.

Najlepiej spisali się uczniowie i uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego- mistrzowie naszego powiatu. Triumfowali oni w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Dziewczęta wyprzedziły 9 drużyn, a chłopcy 11, w tym kolegów z Zespołu Szkół numer 3, którzy ukończyli bieg na 6. miejscu.

Wysokie, 4. miejsce zajęli chłopcy z Gimnazjum numer 2 w Ostrowcu. Natomiast na 13. lokacie w stawce 23 zespołów zostało sklasyfikowane gimnazjum w Mominie.

W kategorii dziewcząt z gimnazjów rywalizowało 27 zespołów. Jako jedenasta linię mety minęła zawodniczka z Szewny. Niestety, mistrzynie powiatu w tej kategorii wiekowej- uczennice z Brzóstowy- nie ukończyły zawodów.

W kategorii szkół podstawowych nasz powiat reprezentowali tylko uczniowie z Mominy. Dziewczęta zajęły 16. miejsce na 19 zespołów, a chłopcy ukończyli bieg na 8. lokacie w stawce 21 drużyn.