MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe inwestycje dla mieszkańców powiatu polickiego. Będzie na sportowo i rekreacyjnie

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
UMWZ
W świetlicy w Buku podpisano umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego na realizację inwestycji w powiecie polickim. Boisko wielofunkcyjne dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową, sprzęt sportowy i nowe place zabaw – to inwestycje, z których już niedługo będą korzystać mieszkańcy.

Inwestycje dofinansowane będą z dwóch różnych konkursów przeprowadzonych przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. To Granty Sołeckie 2021 oraz program na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej.

Granty Sołeckie 2021 – każdy w wysokości 10 tys. zł – trafią do sołectw: Buk (gm. Dobra) i Dobra oraz Pilchowo i Przęsocin w gminie Police.

Z myślą o osobach niepełnosprawnych na placu zabaw w Buku (gm. Dobra) stanie huśtawka. Nowe urządzenie da możliwość samodzielnego korzystania z placu zabaw dzieciom z niepełnosprawnością. W Dobrej (gm. Dobra) na terenie sportowym ORLIK pojawią się hamaki - miejsce odpoczynku. Mieszkańcy Przęsocina niebawem zyskają nowe miejsce spotkań i integracji. W miejscowości tej, przy placu zabaw, stanie wiata piknikowa. W świetlicy wiejskiej w Pilchowie (gm. Police) dzięki dotacji wymienione zostaną drzwi wejściowe do budynku.

- Nasze małe ojczyzny, czyli samorządy gminne i sołectwa, odgrywają istotną rolę w tworzeniu regionalnej tożsamości. Ich pomysły oraz energię trzeba koniecznie wykorzystać i pozwolić, aby w najmniejszych zachodniopomorskich miejscowościach powstawały centra aktywności społecznej, integracji i zabaw, a infrastruktura sportowa ulegała ciągłej poprawie – mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

Infrastrukturę sportową, ze wsparciem w wysokości 20 tys. zł, modernizować będzie Gmina Dobra, która zrealizuje projekt Serce Bezrzecza cz. II – PUMTRUCK – rowerowy plac zabaw. Natomiast Powiat Policki dofinansowanie w wysokości 20 tys. zł przeznaczy na budowę boiska wielofunkcyjnego na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. Marii Grzegorzewskiej w Policach.

Całkowity koszt tej ostatniej inwestycji to 287 tysięcy 600 złotych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Nowe autobusy hybrydowe w Policach

Nowe autobusy hybrydowe w Policach. Hybrydowe „lwy” wzmocnił...

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński