MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowa wystawa na dachu Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie - "1989. Próba dialogu" [ZDJĘCIA]

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
"1989. Próba dialogu" to najnowsza wystawa, która została otwarta w Centrum Dialogu Przełomy w ramach obchodów 30-lecia przełomu ustrojowego w Polsce w czerwcu 1989 roku.

Burzliwy rok w Polsce zaznaczył się przede wszystkim dwoma wydarzeniami: spotkaniem władzy i opozycji przy Okrągłym Stole oraz wyborami 4 czerwca. Właśnie wtedy Polacy zdecydowanie opowiedzieli się za zwycięstwem ideałów „Solidarności” i zmianą ustroju.

ZOBACZ TEŻ:

Wiele wydarzeń 1989 roku o zasięgu ogólnopolskim zostanie pokazanych na wystawie przez pryzmat tego, co działo się w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim. Zaprezentowane będą postaci bohaterów tamtych dni, a także fotografie i dokumenty.

Przedstawiona zostanie także ocena wydarzeń sprzed 30 lat, które do dziś budzą skrajne emocje, nie zawsze rozumiane poza granicami Polski. Ekspozycja to tylko wstęp do dyskusji na temat istoty przełomu. To, co dla jednych stało się punktem zwrotnym w życiu, dla innych było jedynie rozgrywką sił politycznych.

ZOBACZ TEŻ:

Dzień Dziecka w Operze na ZamkuPodczas zbliżającego się Dnia Dziecka na scenie Opery na Zamku obejrzymy „Historię najmniej prawdopodobną”. Multimedialna opera dziecięca w formie wyprawy muzycznej na motywach baśni Historia najmniej prawdopodobna Hansa Christiana Andersena (od 7 lat). Bohaterem opery jest Czas i jego widomy kształt – Zegar zamieszkujący na operowej wieży zamkowej. To Czas jest czymś „najmniej prawdopodobnym”, Zegar zaś jest jednym z jego reprezentacji, także świadkiem czasu, instrumentem ukazywania obrazów w czasie spektaklu.  Akcja toczy się w różnych przestrzeniach Opery na Zamku. Kolejne sceny w różny sposób odnoszą się do tematu czasu i stanowią kolejne obrazy wytwarzane w pełnych godzinach przez niezwykły zegar. Historia najmniej prawdopodobna, 1 czerwca, Opera na Zamku, godz. 17, bilety 25-40 zł.

"Weekend w Szczecinie". Zobacz najważniejsze wydarzenie kult...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński