Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa sala gimnastyczna gotowa. Zobacz, jak wygląda

red
Zakończyła się budowa specjalistycznej sali gimnastycznej przy ul. Małopolskiej w Szczecinie. Od teraz z nowego obiektu będą korzystać uczniowie Zespołu Szkół Sportowych, zawodnicy klubu MKS Kusy oraz członkowie kadr narodowych.

Wiemy jak wielu młodych ludzi chce trenować w komfortowych warunkach, dlatego naszym celem było stworzenie im takiego miejsca, aby z powodzeniem mogli swoje talenty i umiejętności rozwijać. Temu służyć będzie ta sala - mówił podczas otwarcia obiektu Piotr Krzystek Prezydent Szczecin - To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Liczę na to, że przez najbliższe lata będzie z powodzeniem służył uczniom szkoły a także zawodnikom z klubów sportowych i kadry narodowej – dodał prezydent.

Sala posiada nowoczesny sprzęt sportowy: doły asekuracyjne, trampolinową ścieżkę akrobatyczną, system regulowanych drążków gimnastycznych oraz różnej wielkości równoważnie. Wszystkie elementy ułożone są w strefach treningowych zapewniających możliwość treningu różnym grupom wiekowym i ilościowym.

Sala posiada także zaplecze sanitarne, gabinet fizjoterapii i ponad 150 osobową widownię. Wielostanowiskowość pozwala na intensywny trening wielu grup bez względu na stopień wytrenowania. Dopełnieniem sali jest szkolna siłownia i zespół sanitarny z sauną i kabiną masażu oraz profesjonalna sala baletowa z lustrami i planszą gimnastyczną.

Taki kompleks sportowy zapewnia idealne warunki treningowe dla zawodniczek i zawodników kadry narodowej Polski seniorów i juniorów oraz gimnastycznych klubów sportowych.

Ostateczny koszt inwestycji wyniósł ok. 6 700 000 zł (w tym 2 500 000 dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki).

Polecamy na gs24.pl:

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński