Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa hala w parku przemysłowym w Stargardzie. Będą produkować toalety i łazienki

Grzegorz Drążek
Grzegorz Drążek
Nowa hala w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w dzielnicy Kluczewo w Stargardzie
Nowa hala w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w dzielnicy Kluczewo w Stargardzie Tadeusz Surma
W Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie otwarta została pierwsza z planowanych sześciu hal w parku magazynowo-produkcyjnym. Ma być w nich docelowo około 500 miejsc pracy.

Otwarcie hali A nastąpiło dzisiaj. Park magazynowo-produkcyjny należy do Waimea Logistic Park Stargard. Powstaje na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii w dzielnicy Kluczewo, wchodzącego w skład Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, podstrefy Stargard.

Jak informuje inwestor, na działce o powierzchni 16,7 ha inwestor wybuduje docelowo sześć hal klasy o łącznej powierzchni zabudowy 85 000 metrów kwadratowych. Hale będą czekać na firmy, które będą chciały zostać ich najemcami i prowadzić tam swoją działalność.

- Obiekty przeznaczone są dla zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorców prowadzących produkcję, obsługę logistyczną czy magazynowanie - informuje inwestor. - Moduły magazynowe wraz z powierzchniami biurowymi mogą być przystosowane do indywidualnych potrzeb najemców i dostępne są już od 1500 metrów kwadratowych. Inwestycja Waimea Holding przyczyni się do ekonomicznego rozwoju regionu również dzięki powstaniu około 500 nowych docelowych miejsc pracy. Inwestycję dopełnia nowoczesna infrastruktura - parkingi, obszerne place manewrowe oraz tereny zielone. Koncepcję architektoniczną przygotowała pracownia CITY architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Eastwave Building Company.

Na dzisiejszym otwarciu hali był prezydent Stargardu Rafał Zając, który podarował w prezencie Andrzejowi Rosińskiemu, prezesowi grupy kapitałowej Waimea Holding S.A. między innymi flagę Stargardu, proponując, by zawisła w miejscu nowej inwestycji.

Wartość wybudowanej hali A to około 22 miliony złotych. Ma ona powierzchnię 11490 metrów kwadratowych. Jest już najemca, który będzie tam prowadził biznes. To firma EcoReadyBath, która wynajęła część hali liczącą 3800 metrów kwadratowych na magazyny i częściowo na biura. Firma ta jest producentem prefabrykowanych, modułowych gotowych toalet i łazienek dla klientów w Europie, głównie hoteli i kompleksów mieszkaniowych.

Posłuchaj co powiedział podczas otwarcia hali prezydent Stargardu Rafał Zając

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński