Norbert Kuczyński za podium Mistrzostw Polski

Wiskord Szczecin bez medalu w MP seniorów. Lepiej było w młodzikach.
Wiskord Szczecin bez medalu w MP seniorów. Lepiej było w młodzikach. Wiskord Szczecin Facebook
W Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów i młodzików w kajakarstwie.

W zawodach wystartowali też reprezentanci Wiskordu Szczecin. Lider naszego klubu, Norbert Kuczyński (aktualny wicemistrz Europy w K-4 na 1000 metrów) startował indywidualnie i w dwójce.

W K-1 na 500 metrów zajął czwartą lokatę. Poza konkurencją był Bartosz Stabno (Poznań), który na metę przypłynął o prawie trzy sekundy szybciej od wicemistrza. Drugi był Bartosz Jonkisz (Gorzów), trzeci Patryk Świtalski (Warszawa). Kuczyński przegrał brąz nieznacznie.

W K-2 na 1000 m jego partnerem był Damian Uhle. Zawodnicy Wiskordu też byli na 4. pozycji.

Medale zdobyli klubowi młodzicy z rocznika 2004. Aleksandra Cybulska była druga w K-1 na 2000 metrów, a Kacper Sieradzan drugi w C-1 na tym samym dystansie.