Nokaut w pierwszej rundzie. Świt Skolwin rozbił Gwardię Koszalin

Sebastian Szczytkowski
Andrzej Tychowski poprowadził Świt Skolwin do zwycięstwa 5:0 z Gwardią Koszalin trenowaną przez Wojciecha Polakowskiego.

Poza szczeblem centralnym nie obowiązuje zasada prowadzenia maksymalnie jednego zespołu w rundzie. Dlatego Wojciech Polakowski mógł podjąć pracę w Gwardii Koszalin po niedawnym rozstaniu ze Świtem Skolwin. Szkoleniowiec po jednym laniu w meczu z Pogonią II Szczecin przeprowadził szybką akcję gaśniczą i unieszkodliwił pożar w Koszalinie. Trzy zwycięstwa z rzędu zapewniły Gwardzistom utrzymanie tydzień przed przyjazdem na prestiżowy pojedynek do Skolwina.

Przyjezdni mieli problem z dotarciem do północnego Szczecina. Spóźnili się, przez co mecz rozpoczął się 10 minut później niż powinien. Po następnym kwadransie można było powiedzieć, że Gwardia w ogóle nie dojechała na Stołczyńską. Świt ruszył do ataku na rozkojarzonego przeciwnika, który dopiero co wysiadł z autokaru na boisko. W 5. minucie Szymon Emche dał skolwinianom prowadzenie, które w 10. minucie powiększył Paweł Krawiec, a w 14. minucie Mateusz Kosacki. Było 3:0 i Świt mógł rozsądnie kontrolować wydarzenia i trzymać niegroźnego przeciwnika daleko od własnej bramki. Po przerwie Krawiec skompletował dublet, a Adam Nagórski ustalił wynik na 5:0.

W dobrym stylu kończą sezon rezerwy Pogoni Szczecin. Trener Paweł Cretti nie ma aktualnie wielkiego wyboru, ale znajduje grupę zawodników zdolnych do punktowania. Tym razem jego podopieczni zwyciężyli 2:1 z Wierzycą Pelplin. Po golu strzelili Oskar Furst oraz Dawid Krzyżaniak. W kadrze było czterech juniorów starszych, a na wakacjach są już Hubert Turski, Kacper Kozłowski, Maciej Żurawski, Hubert Sadowski czy Marcel Wędrychowski.

- W końcówce pogoda się załamała, zaczął padać rzęsisty deszcz. Chłopaki pokazali jednak charakter, bo w starciu z rywalem i pogodą poradzili sobie. Nie musieliśmy do ostatnich minut drżeć o wynik - mówi trener Cretti. - Jesteśmy zadowoleni z naszej młodzieży. Byliśmy konkretniejszym zespołem i zasłużenie wygraliśmy.

W czwartek derby Szczecina. Pogoń II podejmie Świt.

Świt Skolwin - Gwardia Koszalin 5:0 (3:0)
Bramki: Emche (5), Krawiec 2 (10, 67), Kosacki (14), Nagórski (80)
Świt: Rechtziegel - Kosacki, Mach (81 Mucha), Bil, Nagel (55 O. Szczepanik), Wojdak, Wyganowski, Emche, Zieliński (66 Kraśniewicz), Krawiec (72 Peda), Nagórski

Wierzyca Pelplin - Pogoń II Szczecin 1:2 (0:1)
Bramki: Sławiński (80) - Furst (10), Krzyżaniak (57)
Pogoń: Sujecki (70 Odolczyk) - Chouwer, Kuzko, Marczuk, Sieracki, Szcześniak (77 Ładny), Cichoń, Paprzycki (46 Krzyżaniak), Graczyk, Rościszewski, Furst

Pozostałe wyniki 32. kolejki: Kotwica Kołobrzeg - Lech II Poznań 3:3, Bałtyk Koszalin - KP Starogard Gdański 3:3, Jarota Jarocin - Mieszko Gniezno 2:0, Bałtyk Gdynia - Sokół Kleczew 4:0, Radunia Stężyca - KKS 1925 Kalisz 2:2, Górnik Konin - Chemik Bydgoszcz 1:3, Wda Świecie - Polonia Środa Wielkopolska 0:3 (wo.)

Następna kolejka: Pogoń II Szczecin - Świt Skolwin (czwartek, 17), KP Starogard Gdański - Mieszko Gniezno (sobota, 11), Lech II Poznań - Radunia Stężyca (sobota, 12), Chemik Bydgoszcz - Wierzyca Pelplin (sobota, 16), Polonia Środa Wielkopolska - Kotwica Kołobrzeg (sobota, 16), Górnik Konin - Jarota Jarocin (sobota, 17), Sokół Kleczew - Bałtyk Koszalin (sobota, 17), KKS 1925 Kalisz - Bałtyk Gdynia (sobota, 18), Gwardia Koszalin - Wda Świecie 3:0 (wo.)