MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nocny pożar w Sopocie. Ogień wybuchł w domu przy ul. Andersa. Z budynku ewakuowano 20 osób. Strażakom przeszkadzał orkan Otto | ZDJĘCIA

Nocny pożar w Sopocie. Ogień wybuchł w kamienicy przy ul. Abrahama. Z budynku ewakuowano 20 osób. Strażakom przeszkadza orkan Otto | ZDJĘCIA
Nocny pożar w Sopocie. Ogień wybuchł w kamienicy przy ul. Abrahama. Z budynku ewakuowano 20 osób. Strażakom przeszkadza orkan Otto | ZDJĘCIA Stanisław Balicki
Orkan Otto to niejedyne problemy, z jakimi tej nocy [17-18.02.2023] zmagają się służby ratunkowe w województwie pomorskim. Jak informuje "Dziennik Bałtycki" oficer dyżurny SKKW na chwilę przed północą przy ul. Andersa wybuchł pożar pięciopiętrowego domu. Z budynku ewakuowano 20 osób. Na ten moment nie ma informacji o poszkodowanych. Akcji gaśniczej przeszkadza porywisty wiatr, który w Sopocie osiąga nawet 98 km/h.

Duży pożar w Sopocie. Akcji gaśniczej przeszkadza silny, porywisty wiatr. Na miejsce zadysponowano jednostki z całego województwa

9:15 W Urzędzie Miasta Sopotu o godzinie 10:00 odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego z prezydentem Sopotu na czele. Zbiorą się również przedstawiciele służb tj. straży pożarnej, policji, pogotowia. Poruszone zostaną kwestie dalszej pomocy skierowanej do mieszkańców spalonej kamienicy.

Na ten moment wiadomo, że część z mieszkańców, którzy zostali ewakuowani z płonącego domu, otrzymali schronienie w pensjonacie Irena. Mieszkańcy sąsiedniej kamienicy, która również była ewakuowana, zostali przeniesieni do Urzędu Miasta. Budynek, w którym wybuchł pożar, nie był objęta ochroną konserwatorską.

Po posiedzeniu sztabu kryzysowego, gdy zostaną ustalone personalia wszystkich osób, zostanie udzielona im pomoc psychologiczna - mówi Izabela Heidrich, z Biura Promocji i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Sopotu

07:00 18.02.2023 Pożar domu w Sopocie ugaszony. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną.

W nocy w akcji gaszenia pożaru brało udział 19 straży pożarnych, z czego 16 gaśniczo-ratowniczych i 3 operacyjne. Nieznana jest jak na razie przyczyna pożaru. Dochodzenie w tej sprawie dziś rozpocznie policja. Brak ofiar i poszkodowanych. Akcja gaśnicza zakończyła się chwilę przed godziną 7:00. W nocy ewakuowano również 16 osób z sąsiedniej kamienicy w celu zachowania bezpieczeństwa. Straż pożarna poinformowała, że nie ma ofiar śmiertelnych zdarzania.


2:20 18.02.2023 Pożar w Sopocie ugaszony. Na ten moment nie ma informacji o osobach poszkodowanych

Z st. kpt. Januszem Gawlakiem, oficerem prasowym KM PSP w Sopocie rozmawiał dziennikarz "Dziennika Bałtyckiego" Stanisław Balicki.

od 16 lat

1:30 18.02.2023 Z ogniem w Sopocie przy ul. Andersa walczyło 19 zastępów straży pożarnej

Pożar przy ul. Andersa w Sopocie gasiło 19 zastępów straży pożarnej wraz z grupą operacyjną Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Walka z ogniem nie była łatwa z uwagi na trudne warunki atmosferyczne. Porywisty wiatr, który momentami osiągał prędkość nawet i 100 km/h nie tylko utrudniał gaszenie, ale również wzniecał ponownie ogień.


01:24 18.02.2023 Trwa walka z ogniem. Na miejscu pracują strażacy z całego województwa

od 16 lat

Wcześniej pisaliśmy:

 - Po godzinie 23:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o palącym się dachu pięciopiętrowej kamienicy przy ul. Andersa [początkowo podawano ul. Abrahama] w Sopocie - informuje "Dziennik Bałtycki" oficer dyżurny wojewódzkiego stanowiska kierowania ratownictwem Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. - Na miejsce pożaru zadysponowano 11 zastępów straży pożarnej. 

Akcji gaśniczej w Sopocie nie ułatwia silny, porywisty wiatr, który z godziny na godzinę się nasila. Na chwilę po północy, w sobotę 18 lutego 2023 roku odczyty wskazywały porywy wiatru w wysokości ok. 100 km/h. 

Na miejsce pożaru zadysponowano jednostki gaśnicze z Gdańska, Sopotu, Gdyni, a nawet i Tczewa

Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Z budynku ewakuowano 20 osób. Pożar zajął cały dach budynku w Sopocie. 

Pożar pięciopiętrowego domu w Sopocie. Trudne warunki do gaszenia budynku. Wiatr w porywach osiąga 97 km/h

Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński