Noc Kupały w Szczecinie. Tradycje świętojańskie na Zamku Książąt Pomorskich

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Noc Kupały w Szczecinie
Noc Kupały w Szczecinie Andrzej Szkocki
Nietypowo, bo przez cały dzień, na dziedzińcu szczecińskiego Zamku Książąt Pomorskich świętowano Noc Kupały, która rozpoczyna kalendarzowe lato.

Na gości czekało wiele atrakcji związanych z dawnymi obrzędami świętojańskimi, które mają przedchrześcijański rodowód.

Dzięki grupom rekonstrukcyjnym można było przenieść się w czasie do miejsca kultu dawnych pogańskich bóstw. Drużyna Trzygłowa przygotowała między innymi pokazy walk wojów i strzelania z łuku.

Najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach motanek, czyli robienia tradycyjnych lalek Słowian oraz plecenia wianków.

W obozie Słowian prezentowano kowalstwo, uzbrojenie, ceramikę, historyczną biżuterię i zabawki wytwarzane w tradycyjny sposób.

Noc Kupały w Szczecinie

Noc Kupały w Szczecinie. Tradycje świętojańskie na Zamku Ksi...

Noc Kupały w Szczecinie 2019. Tradycje świętojańskie na Zamk...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie