Noc bibliotek w Stargardzie. Mieszkańcy chętnie odwiedzali...

  Noc bibliotek w Stargardzie. Mieszkańcy chętnie odwiedzali Książnicę Stargardzką i świetnie się tam bawili

  Zdjęcie autora materiału

  Emila Chanczewska

  Głos Szczeciński

  Głos Szczeciński

  Noc bibliotek w Stargardzie. Mieszkańcy chętnie odwiedzali Książnicę Stargardzką i świetnie się tam bawili
  1/126
  przejdź do galerii

  ©Emila Chanczewska

  Eksperymenty naukowe, Escape Room, gra terenowa, kilka wystaw, spotkanie autorskie, warsztaty kosmetyczne, a na finał taniec z marszałkiem Piłsudskim. Taki był program wczorajszej Nocy bibliotek 2018 w Stargardzie. Z przygotowanych atrakcji postanowiło skorzystać bardzo wiele osób i Książnica Stargardzka przez całe popołudnie, do późnych godzin nocnych, tętniła życiem.
  Noc bibliotek w Książnicy Stargardzkiej rozpoczęło przedstawienie "Królewna Śmieszka i Ekoludki" w wykonaniu dzieci ze szkolnej świetlicy w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Stargardzie.

  Spektakl przeplatany był eksperymentami naukowymi, które następnie prezentowane były do wieczora w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym. Dzieci, pod okiem swoich nauczycielek Izabeli Nowak i Lucyny Mechowskiej, robiły sztuczny dym i ścieki, trującą pastę do zębów, pokazywały magiczne pismo, odkurzacz balonowy.

  Nad zabawą w Escape Roomie, a właściwie pokoju zagadek, czuwały Kornelia Złotnicka i Renata Osumek z Książnicy.
  Zmagania uczestników śledziły za pomocą kamery monitoringu. Jak mówiły, zainteresowanie było bardzo duże, chętni do udziału w zabawie zgłosili się zaraz po ogłoszeniu zapisów na Facebooku Książnicy Stargardzkiej.

  Dużym zainteresowaniem cieszyła się też rodzinna gra terenowa. Całe drużyny dosłownie biegały po bibliotece, by w jak najkrótszym czasie wykonać zadania. W Czytelni Głównej można było wypełnić komiks, telegram i sprawdzić się w znajomości historii godła narodowego układając je od najstarszego do aktualnego.

  Ciekawe spotkanie autorskie z Agnieszką Gładzik, młodą szczecińską pisarką, autorką powieści "Republika" i "Pomorzanie", poprowadziła Anna Kucharska z Książnicy Stargardzkiej. Pani Agnieszka dostała piękny bukiet kwiatów, a pięcioro najaktywniejszych uczestników spotkania otrzymało od niej książki z dedykacją.

  Mieszkańcy, którzy do tej pory ich nie widzieli, mogli zobaczyć kilka wystaw. W Galerii Jednego Obrazu w czytelni króluje kot sfotografowany przez Marka Fiszera. W Dziale Multimedialnym są dwie wystawy z ArtFestiwalu - „Stargard lat 90.” wystawa zdjęć Agnieszki Tołoczmańskiej ze Stargardu, stylizowanych na lata 90. Fotografie zostały wykonane w miejscach, które w Stargardzie nie zmieniły się od lat 90. Jest też wystawa ażurowych obrazów wycinanych ze sklejki przez Lecha Starykowa.

  W Informatorium wystawione były skaby Książnicy - cenne, dawne pozycje. Jest tam też wciąż ekspozycja poświęcona XIX-w. posrebrzanej paterze pamiątkowej z okazji Luther Fest-Spiel w Stargardzie.

  Informatorium Książnicy Stargardzkiej przez cały wieczór wypełniło się zapachami kosmetyków. Na ławkach zamiast - jak zwykle - książek rozłożone były przybory do demakijażu czy peelingu. Warsztaty kosmetyczne dla seniorek, młodych pań i pań dojrzałych poprowadziła Izabela Apanowicz, która od ponad 20 lat jest właścicielką Salonu Piękności Isabell w Stargardzie.

  Na finał był "Taniec z marszałkiem". W rolę marszałka Józefa Piłsudskiego wcielił się nie kto inny jak dyrektor Książnicy Stargardzkiej Krzysztof Kopacki. Było wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni, tańce do dawnych melodii, a pragnienie można było ugasić czerwoną oranżadą.

  Pięknie ubrane pracownice KS zapewniły nie tylko dobrą zabawę, ale i przyjazną atmosferę przez całą imprezę.

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Stargardu

  Wideo ze Stargardu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów