Nnamani bohaterem. Flota - Polkowice 3:0.

(mc)
Damian Misan (w środku) strzelił trzeciego gola dla Wyspiarzy.
Damian Misan (w środku) strzelił trzeciego gola dla Wyspiarzy. Robert Ignaciuk
Flota Świnoujście kontynuują swoją passę spotkań bez porażki w I lidze. Dziś wygrała z KS Polkowice 3:0 i przedłużyła ją do czterech meczów. Bohaterem pojedynku był Christian Nnamani, strzelec dwóch bramek po przerwie.

Ten mecz miał się odbyć w pierwszej kolejce, ale wtedy Polski Związek Piłki Nożnej nie przyznał jeszcze licencji zespołowi z Polkowic na grę w I lidze.

Pierwsza połowa spotkania nie stała na zbyt wysokim poziomie. Oba zespoły sprawdzały bardziej, na co stać drugą stronę. Ofensywą bardziej zainteresowana była jednak Flota. Wyspiarze próbowali głównie strzałów z dystansu. W 13. minucie Christian Nnamani uderzył bardzo mocno z ponad 20 metrów, jednak nie zdołał zmieścić piłki w siatce. To był jednak dobry znak niezłej formy Nigeryjczyka tego dnia. Uderzać na bramkę gości starali się również Krzysztof Bodziony oraz Tomasz Ostalczyk. Z kolei KS ograniczał się głównie do stwarzania zagrożenia po stałych fragmentach gry.

W 50 minucie akcję przeprowadził duet Tomasz Ostalczyk - Nnamani. Nigeryjczyk skierował piłkę do siatki już prawie z linii bramkowej. Po chwili na boisku zrobiło się luźniej, bowiem Damian Ałdaś dostał drugą żółtą kartkę, tym razem za próbę wymuszenia rzutu karnego. W 64 minucie Nnamani pokazał, że powoli będzie chciał zastąpić Charlesa Nwaogu. Trafił do bramki w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Przyjezdnych dobił w doliczonym czasie gry Damian Misan strzałem między nogami bramkarza rywala.

Po tym spotkaniu Flota jest na siódmym miejscu w tabeli.

Flota Świnoujście - KS Polkowice 3:0 (0:0)
Bramki: Nnamani 2 (50, 64), Misan (90).
Flota: Wesołowski - Kalinowski, Kieruzel, Udarević, Opałacz (82 Jasiński) - Ostalczyk, Niewiada, Chyła, Bodziony (46 Broź), Tomasik - Nnamani (86 Misan).
KS: Szymański - Wacławczyk, Nowak, Micić (72 Bartków), Ałdaś - Janus, Peroński, Kocot (65 Kazimierczak), Podstawek, Wacławczyk - Więzik (65 Piotrowski).
Czerwona kartka: Ałdaś (53, KS Polkowice).