MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Niższe stawki dla gastronomików w Szczecinie. Nowe ogródki na jezdni? Zagłosuj w sondzie

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Odmrażanie szczecińskich lokali - piątek, 26 maja
Odmrażanie szczecińskich lokali - piątek, 26 maja
Jeden z pomysłów to wydzielenie jednej z jezdni między pl. Grunwaldzkim a pl. Lotników i stworzenie tam ogródków gastronomicznych.

Obniżki dla gastronomików w Szczecinie

Na wtorkowej sesji radni jednogłośnie zdecydowali o obniżeniu opłat za zajęcia pasa drogowego przez restauratorów. To próba pomocy przedsiębiorcom w dobie pandemii.

zobacz też:

- Biorąc pod uwagę bardzo trudną sytuację, w której znalazły się podmioty działające w branży gastronomicznej, która to sytuacja jest konsekwencją wdrożenia ograniczeń w możliwości prowadzenia tej działalności w celu zabezpieczenia przed ryzykiem epidemicznym, propozycją stanowiącą odpowiedź na postulaty przedsiębiorców o stworzenie warunków umożliwiających w najbliższym sezonie letnim choćby częściowe odrobienie strat finansowych poniesionych w okresie od marca 2020 r - wyjaśnia Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina.

Opłaty za zajęcia pasa drogowego związanego z prowadzeniem działalności w formie ogródków gastronomicznych będą do września niższe o 90 procent.

Będzie więcej ogródków restauracyjnych w Szczecinie?

Ale to nie koniec ułatwień. Jest zielone światło dla wyjścia na zewnątrz tym lokalom, które nie miały dotychczas ogródków oraz
możliwość zajęcie pasa ruchu drogowego, tam gdzie będzie to możliwe wraz z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Jednym z takich pomysłów jest zajęcie części jednego pasa na odcinku między pl. Grunwaldzkim a pl. Lotników. Byłby zajęty na wysokości pięciu restauracji w kamienicach. Miałby długość kilkudziesięciu metrów, ok jednej czwartej alei.

Na chodniku pozostałby ruch pieszych, a druga jezdnia byłaby przeznaczona dla aut. Teraz pomysł jest konsultowany z restauratorami.

Trwa głosowanie...

Zamiast jezdni ogródki restauracyjne? Co Wy na to?

zobacz też:

"Odmrażanie" Szczecina. Zapełniły się bulwary

Rząd ogłosił trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku, 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Podwyższony zostanie również limit pasażerów w transporcie publicznym. Sprawdź, jakie zasady będą obowiązywały od 18 maja.Przejdź dalej i zobacz nowe zasady --->

Nowe zasady w restauracji i u fryzjera. Sprawdź, co się zmie...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński