Nitras ma przeprosić

  Nitras ma przeprosić

  ika, 15 listopada 2006 r.

  Głos Szczeciński

  Głos Szczeciński

  Poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras musi przeprosić Teresę Lubińską, kandydatkę PiS na prezydenta Szczecina - zdecydował Wydział Cywilny Sądu Apelacyjnego w Szczecinie. Zdaniem sądu poseł rozpowszechniał nieprawdziwe informacje na jej temat.
  Sławomir Nitras w trakcie kampanii wyborczej poinformował dziennikarzy o tym, że Teresa Lubińska jako minister finansów wyraziła zgodę na umorzenie posłowi Samoobrony, Bernardowi Ptakowi ok. 300 tys. zł długu. W związku z tym złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przez nią przestępstwa. W doniesieniu napisał, że Lubińska zrobiła to przede wszystkim dlatego, że Ptak był posłem ugrupowania, które w tamtym czasie wspierało rząd.

  Lubińska skierowała sprawę do sądu, który rozpatrzył ją w trybie wyborczym. Sąd Okręgowy uznał, że poseł mówił nieprawdę. Na to postanowienie Nitras złożył zażalenie. Wczoraj Wydział Cywilny Sądu Apelacyjnego zażalenie oddalił. Sławomir Nitras musi wręczyć prof. Lubińskiej pismo, w którym ją przeprosi na rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji.

  Teresa Lubińska dostarczyła sądowi dowody, że w czasie kiedy do Ministerstwa Finansów wpłynął wniosek Bernarda Ptaka, ona już nie kierowała ministerstwem. Dług do tej pory nie został umorzony. Sąd uznał, że poseł Nitras, podobnie jak każdy, miał prawo złożyć w tej sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

  Ptak miał zadłużone gospodarstwo rolne w czasach kiedy nie był jeszcze posłem. Postanowił skorzystać z tzw. ustawy oddłużeniowej. W przypadku kwoty powyżej 15 tys. zł każdy chętny musiał uzyskać pozytywną opinię Ministerstwa Finansów.

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GS24 poleca:

  Wideo