Nietypowe ławki przy dworcu PKP w Szczecinie. Można...

  Nietypowe ławki przy dworcu PKP w Szczecinie. Można przysiąść, ale bezdomni nie poleżą [wideo]

  old

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Ławki z wiat przystankowych przy dworcu zniknęły w grudniu ubiegłego roku. Jak wówczas tłumaczył Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego trafiły do remontu.

  Teraz siedziska pojawiły się, ale zostały zamontowane skośnie. Można przysiąść, ale nie poleżeć. ZDiTM zastrzega, że nie jest to krok przeciw bezdomnym.

  - Zrobiliśmy to w porozumieniu z właścicielem wiat, czyli firmą reklamową - mówi Dariusz Wołoszczuk, rzecznik ZDiTM. - Wcześniej była dewastowana nie nadawała się do używania. Takie rozwiązanie podpatrzyliśmy za granicą. Zobaczymy jak pasażerowie zareagują na nowość.

  Jak ustaliliśmy skośne ławki będą na razie tylko przed dworcem.

  Montaż ławek oburzył "zielonych", którzy porównali ławkę do kolców przeciw gołębiom. Ekolodzy są zdania, że nie jest to działanie, które w jakikolwiek sposób rozwiąże problem bezdomności w naszym mieście, jest natomiast śmieszne.

  - Problem bezdomności w Polsce został uznany za na tyle poważny, że w 2000 roku w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej opracowano resortowy Program "Bezdomność". Jednym ze sposobów na problem z tym zjawiskiem wymienia się działanie o charakterze aktywizującym zmierzające do wyprowadzania z bezdomności konkretnych osób i grup społecznych, rokujących perspektywy przezwyciężenia tej sytuacji. Natomiast to co proponuje ZDiTM nie jest żadnym rozwiązaniem. A co będzie kolejnym krokiem? Likwidacja wszelkich schodów, krawężników czy murków? Bo tam również mogą przesiadywać osoby bezdomne? - mówi Ewa Koś, radna Sejmiku Zachodniopomorskiego, przewodnicząca szczecińskiego koła Partii Zieloni.

  - Skutki zastosowania tych rozwiązań dotkną przede wszystkim jego mieszkańców, zwłaszcza tych, dla których ławka jest ważnym elementem odpoczynku w architekturze miasta. Te ławki mają być na ulicach, mają być dla ludzi, którzy idą, są zmęczeni, mogą przysiąść. Dla ludzi starszych, dla rodziców z dziećmi, niepełnosprawnych, dla turystów. - mówi Robert Sucharzewski, przewodniczący szczecińskiego koła Partii Zieloni.

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (29)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (29) forum.gs24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Szczecina

  Wideo ze Szczecina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów