Nietypowa dziura na ul. Arkońskiej. Zaginiona łopata sprzed...

  Nietypowa dziura na ul. Arkońskiej. Zaginiona łopata sprzed lat [ZDJĘCIA]

  Oskar Masternak

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Nietypowa dziura na ul. Arkońskiej. Zaginiona łopata sprzed lat [ZDJĘCIA]
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Patryk Jaskulski

  Ulica Arkońska kryje w sobie wiele tajemnic. Ostatnie opady deszczu i niskie temperatury sprawiły, że ziemia odkryła przed nami swoje skarby.
  Niesamowitego odkrycia dokonali kierowcy, którzy każdego dnia przejeżdżają ulicą Arkońską. W oddanej w 2012 drodze zrobiła się dziura, której kształt przypomina znane narzędzie.

  Zobacz galerię

  Okazuje się, że faktycznie jest to ukryta pod warstwą asfaltu łopata.

  - Inwestycja była realizowana przez miasto i zakończyła się w 2012 roku, a wskazane zdarzenie to sytuacja dość nietypowa i prawdopodobieństwo jej wystąpienia jest bardzo małe.
  W tej chwili, z racji upływu czasu ciężko stwierdzić jak mogło do niej dojść. Najbardziej prawdopodobną wersją wydarzenia jest niedopatrzenie ze strony jednego z pracowników, który po prostu zapomniał uprzątnąć z terenu wskazane narzędzie - wyjaśnia Piotr Zieliński z biura prasowego Urzędu Miasta.

  Jesteś świadkiem pożaru albo wypadku? Stoisz w korku? Poinformuj o tym innych! Prześlij nam zdjęcia i wideo na alarm@gs24.pl!  Jak zapowiadają miejskie służby dziura w nawierzchni zostanie jeszcze dzisiaj załatana.

  Zimą warunki atmosferyczne powinny przede wszystkim cieszyć, niestety duże spadki temperatur i wielokrotne w ciągu doby przechodzenie temperatury przez 0° w dół i w górę, przysparzają wielu problemów. Nastał sezon na powstawanie dziur.
  W trakcie użytkowania nawierzchnie asfaltowe ulegają tak zwanemu „zmęczeniu powierzchni drogowej”.

  Zobacz również: Przebudowa ulicy Arkońskiej w Szczecinie prawie na finiszu [ZDJĘCIA]  W mikropęknięciach gromadzi się woda, która zamarzając zwiększa swoją objętość, a gdy przychodzi ocieplenie powraca do stanu ciekłego. W ten sposób powstają znacznie większe pęknięcia w drogach. Im większe uszkodzenie, tym większa podatność na jego powiększenie się.

  Uzupełnianie ubytków w drogach asfaltowych odbywa się dwoma metodami: „na ciepło”, czyli używa się gorącej, rozgrzanej mieszanki mineralno-asfaltowej i „na zimno” poprzez użycie zimnej MMA (popularnie określanej mianem asfaltu).

  W okresie letnim używa się głównie pierwszej metody, a w okresie zimowym drugiej. Jest ona stosowana przy dziurach wymagających szybkiej interwencji. Ze względu na to, że nie jest to metoda długoterminowa, stosuje się ją tylko w sytuacjach awaryjnych. Do takich dziur naprawionych metodą „na zimno” drogowcy na pewno wrócą latem.

  Czy zatem istnieje sposób budowania dróg niewymagający naprawy?

  Niestety nie, a dziury w drogach występują na całym świecie. Wystąpienie dziury w drodze powinno jak najszybciej zostać zgłoszone, bo stanowi niebezpieczeństwo.

  Dlatego prosimy o zgłaszanie dziur na interwencyjny nr telefonu 91 48 00 401. Uwaga! Numer dyspozytora służy wyłącznie do przyjmowania zgłoszeń, bez możliwości udzielania odpowiedzi na zadawane pytania.

  ZOBACZ TAKŻE: Utrudnienia na drogach dla kierowców w województwie zachodniopomorskim


  Zobacz także: Niespodzianka! Dźwigozaury oświetlone! Świąteczne iluminacje na dźwigozaurach w Szczecinie - wtorkowe próby oświetlenia


  --------------

  CZYTAJ TEŻ:
  Przebudowa ul. Arkońskiej w Szczecinie. Nowe wieści z placu budowy [ZDJĘCIA]  Rusza wielka przebudowa ul. Arkońskiej w Szczecinie. Powstanie nowoczesna trasa [TERMINY, OBJAZDY, MAPY]


  Zobacz również: Trwa przebudowa ul. Arkońskiej w Szczecinie [ZDJĘCIA]  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (8) forum.gs24.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY