Niespodzianka w Warszawie

Krzysztof Dziedzic, 25 października 2004 r.
Groclin Grodzisk nie wykorzystał szansy by zająć fotel lidera tabeli. W zaległym meczu przegrał w Warszawie z Polonią 0:1.

W spotkaniu rozegranym awansem Wisła Płock zwyciężyła Odrę Wodzisław 1:0.

Polonia Warszawa - Groclin Grodzisk Wlkp. 1:0 (1:0).
Bramka: Stokowiec (43).
Widzów: 3000.
Polonia: Banaszyński - Udarevic, Gołoś (90 Mazurkiewicz), Gołaszewski, Jakosz, Łukasiewicz, Cichoń, Bąk (61 Szymanek), Stokowiec, Kosmalski, Imeh (85 Dźwigała).

Groclin: Liberda - Kumbev, Kriżanac, Pawlak, Vranjes (53 Radzewicz), Sobolewski (61 Moskała), Górski, Sokołowski (79 Kaczmarczyk), Kozioł, Mila, Zając.

Spotkanie stało na przeciętnym poziomie. Gola na wagę trzech punktów zdobył bezpośrednio z rzutu wolnego Piotr Stokowiec. Bez namysłu uderzył z około 25 metrów. Nieco zaskoczony bramkarz Mariusz Liberda nie miał szans dosięgnąć piłki, która wpadła w samo "okienko" jego bramki. Wcześniej, w 31 minucie wydawało się, że Polonii nic nie uratuje przed stratą gola - ale Sebastian Mila z jedenastu metrów nie trafił do pustej bramki. W 51 minucie Polonia mogła prowadzić 2:0, jednak Adam Cichoń trafił w słupek.

Wisła Płock - Odra Wodzisław 1:0 (1:0).
Bramka: Sobczak (3).
Widzów: 2500.

Wisła: Wierzchowski - Rachwał, Duda, Romuzga, Kazimierczak, Gevorgyan, Dżikija, Gęsior (67 Studen), Sobczak (76 Ząbecki), Klimek, Jeleń (68 Peszko).

Odra: Pawełek - Myszor, Krysiak, Malinowski, Szary, Zganiacz (73 Muszalik), Grzyb, Woś, Kubisz (65 Masłowski), Rocki (81 Adaszek), Szewczuk.

Już w 3 minucie kibice cieszyli się po zdobyciu przez Pawła Sobczaka bramki. Płocki napastnik dostał piłkę za polem karnym, podkręcił ją, a ta poleciała do siatki i wpadła między bramkarzem i słupkiem.