Niespodzianka? Pogoń wygrała na wyjeździe ze Stalą Mielec!

Łukasz Gierak (z piłką) zdobył w Mielcu 6 bramek dla Pogoni.
Łukasz Gierak (z piłką) zdobył w Mielcu 6 bramek dla Pogoni. Sebastian Wołosz/archiwum
Jesienią Stal rozbiła Pogoń w Szczecinie 36:26. Portowcy zrewanżowali się i w Mielcu wygrali 30:24.

W składzie Pogoni zabrakło kontuzjowanego bramkarza Lecha Kryńskiego. Golkiper ma sporego pecha. To już jego trzeci uraz w tym sezonie. Tym razem leczenie i rehabilitacja stopy mogą potrwać do maja. W Mielcu Kryńskiego udanie zastąpił Krzysztof Szczecina.

Większe problemy z kontuzjami miała Stal. Z Pogonią nie mogło zagrać aż trzech nominalnych obrotowych: Damian Kostrzewa, Piotr Krępa oraz Mirosław Gudz. Oba zespoły wystąpiły w jedenastoosobowych składach.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Jeszcze w 25. minucie był remis po 10. Jednak Pogoń po trafieniach Łukasza Gieraka (dwóch), Mateusza Gmerka i Mateusza Zaremby schodziła na odpoczynek przy prowadzeniu 14:12.

Tuż po wznowieniu szczecinianie szybko powiększyli przewagę. Na kwadrans przed końcem prowadzili różnicą siedmiu bramek. Stal zmniejszyła stratę do trzech trafień w 54. minucie, ale końcówka znów należała do Pogoni.

Bardzo dobry występ zaliczyli w Mielcu rozgrywający Łukasz Gierak (6 bramek) i skrzydłowy Mateusz Gmerek (5 trafień).

Górnik Zabrze, bezpośredni rywal Portowców w walce o trzecie miejsce, wygrał w tej kolejce 41:28 z Zagłębiem Lubin. Na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego Pogoń ma 29 punktów, a zabrzanie dwa oczka mniej.

Już w najbliższą środę oba zespoły zagrają ze sobą w Azoty Arenie. Początek o godz. 18. Jeżeli Pogoń wygra, to zapewni sobie miejsce na podium przed play off.

Stal Mielec - Pogoń Szczecin 24:30 (12:14)
Pogoń: Szczecina, Kowalski - Gierak 6, Gmerek 5, Walczak 5, Zydroń 5, Krupa 4, Bruna 3, Zaremba 1, Jedziniak 1, Konitz.