Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niektóre placówki oświatowe nie zawieszają zajęć. Dlaczego? Wyjaśniamy

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Od 12 do 25 marca przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne, nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Są jednak wyjątki.

Normalnie pracują: poradnie psychologiczno-pedagogiczne, specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze, młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, specjalne ośrodki wychowawcze, ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze, przedszkola i szkoły w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej, szkoły w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich, szkoły przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

Dlaczego te placówki pracują normalnie? MEN tłumaczy to "dobrem dzieci". Decyzja jaka zapadła, została podjęta ze względu na to, że w tych placówkach, w niektórych przypadkach, dwutygodniowa przerwa w zajęciach, terapii lub rehabilitacji może się negatywnie odbić na dzieciach.

Jednocześnie MEN zaznacza, że rodzice nie muszą posyłać swoich dzieci do szkoły i nie muszą one brać udziału w zajęciach.

- Opiekun lub rodzic, którego dziecko do 8. roku życia nie uczęszcza na zajęcia ma prawo do zasiłku opiekuńczego. - przypomina MEN.

ZOBACZ TEŻ:

W szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, w placówkach kształcenia ustawicznego oraz w centrach kształcenia zawodowego zawieszenie zajęć dotyczy również zajęć realizowanych w ramach praktycznej nauki zawodu.

Uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach.

Nauczyciele w wielu szkołach przekazują uczniom materiały do samodzielnej pracy w domu.

Kuratorium oświaty zaleca rodzicom i nauczycielom kontakt za pomocą dziennika elektronicznego, strony internetowej szkoły, przedszkola, placówki oświatowej.

Koronawirus. aktualizowany raport

Czy na pewno wiesz, jak chronić się przed koronawirusem SARS-CoV-2? Mycie i dezynfekcja dłoni, niedotykanie twarzy, unikanie osób z objawami infekcji, dużych skupisk ludzi i podróży w określone rejony świata mogą nie wystarczyć!Sprawdź, jakie źródła zakażenia można łatwo przeoczyć – w tych 10 sytuacjach proponujemy zmianę zachowania na takie, które zwiększa bezpieczeństwo.

Jak nie zarazić się koronawirusem? Sprawdź, kiedy możesz nie...

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TAKŻE:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński