Jacek Czaplewski
El Clasico. Jak on tego nie zmieścił w siatce - pytają kibice Barcelony. W 25 minucie Robert Lewandowski mógł odpowiedzieć na bramkę Karima Benzemy i doprowadzić do remisu. Akcję na długim słupku skończył jednak strzałem z bliska... nad poprzeczką.

Barcelona słabo zaczęła mecz. Od 12 minuty przegrywała 0:1 po trafieniu Karima Benzemy. Przebudzenie nastąpiło jeszcze przed upływem drugiego kwadransa.

Okazję na wyrównanie miał Lewandowski. Tak w relacji LIVE opisaliśmy jego pudło z 24 minuty: - Raphinha cudownie zagrał wzdłuż pola bramkowego Realu, akcję zamykał Robert Lewandowski, ale nie zdołał skierować piłkę do bramki.

Okazało się, że Lewandowski z bliska uderzył lewą nogą nad bramką. Czy gdyby umieścił piłkę w siatce to gol zostałby uznany? Okazuje się, że... nie. Nasz rodak znalazł się bowiem na pozycji spalonej w momencie zagrania od Raphinhy, co wykazały telewizyjne powtórki. Sędzia prowadzący El Clasico po nieudanej próbie Lewego nakazał wznowić bramkarzowi z piątego metra, więc z boiska razem ze swoim asystentem tego ofsajdu nie wychwycił.

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Czesław Michniewicz buduje mistrzowską formę na Mundial w Katarze. Selekcjoner reprezentacji Polski przeszedł w krótkim czasie imponującą metamorfozę. To widać gołym okiem na zdjęciach porównawczych: z konferencji, gdy przejął kadrę, a był to styczeń tego roku, do gry na gdyńskim korcie pod koniec września. Okazuje się, że Michniewicz zgubił około 20 kilogramów, co potwierdził na Twitterze jego syn, Mateusz. - Garnitury musi przerobić - dopowiada. - Ale forma - komentują internauci pod kolejnymi zdjęciami trenera. Zobaczcie, jak wyglądają efekty diety i ruchu na powietrzu.

Garderoba do wymiany. Udana metamorfoza Czesława Michniewicz...