Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nie powołano dyrektora Willi Lentza w Szczecinie. Kandydaci nie spełnili wymogów

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Willa Leentza w Sczecinie
Willa Leentza w Sczecinie
Żadna z pięciu ofert, która została złożona w konkursie na stanowisko dyrektora Willi Lentza w Szczecinie, nie spełniła wymogów formalnych. W związku z tym konkurs unieważniono. Miasto jeszcze raz będzie szukać kandydatów na dyrektora nowej instytucji kultury.

Na konkurs ogłoszony przez prezydenta Szczecina wpłynęło łącznie pięć ofert. Niestety, żadna z nich nie spełniała wymogów (złożone oferty posiadały m.in. braki w wymaganych dokumentach). Tym samym postępowanie konkursowe zostanie unieważnione.

- W związku z powyższym, z uwagi na konieczność wyłonienia osoby, która będzie kierować nową szczecińską instytucją kultury, w najbliższym czasie ogłoszone zostanie nowe postępowanie konkursowe - informuje Marta Kufel z Centrum Informacji Miasta w szczecińskim magistracie.

Kandydat na dyrektora Willi Lentza musiał mieć m.in. udokumentowany co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowiskach kierowniczych w sektorze kultury lub takie samo doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, również w sektorze kultury. Powinien posiadać wykształcenie wyższe magisterskie (preferowane humanistyczne lub artystyczne), znać przepisy dotyczące funkcjonowania publicznych instytucji kultury. Ponadto wymagana jest znajomość zagadnień związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego, w tym znajomość środowisk i instytucji, krajowych oraz zagranicznych zajmujących się tą sferą oraz doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy pozabudżetowych.

CZYTAJ TAKŻE:

Budynek powstał w latach 1888/1889 r. wg projektu architekta Maxa Drechslera. Wzniesiono go dla kupca szczecińskiego Augusta Lentza. Remont generalny obiektu kosztował 19 mln zł i zakończył się w lipcu br. W willi konieczne było m.in. zdjęcie wszystkich parkietów, odsłonięcie wszystkich stropów, renowacja okien, rolet.

- Budynek przez wiele lat był nieogrzewany, w przypadku wielu elementów był to ostatni dzwonek, aby cokolwiek naprawiać. Wchodząc tu, nikt nie miał pojęcia, z jakim zakresem prac i sposobami konserwacji będziemy mieli do czynienia. Równolegle do prac odkrywkowych tworzony był szczegółowy projekt. Największe wrażenie zrobiła na mnie mnogość technik i stylów, jakie oryginalnie tu zastosowano - mówi Michał Dębski, kierownik budowy.

ZOBACZ TAKŻE:

Willa Lentza w Szczecinie.

Architektoniczna perełka w centrum miasta. Tak wygląda wnętr...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński