MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Nie można być obojętnym". Marszałek dziękuje rektorom za stanięcie w obronie osób LGBT

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd podziękował rektorom trzech szczecińskich uczelni za zajęcie zdecydowanego stanowiska w obronie osób LGBT +. W jego opinii wyraźny sygnał płynący ze środowisk akademickich o braku zgody na akty dyskryminacji innych ludzi jest niezwykle ważny dla mieszkańców regionu, który zawsze cechowała otwartość i tolerancja.

- Mieszkańcy Pomorza Zachodniego zawsze byli niepokorni i odważni. Mają ambicję tworzyć region otwarty i tolerancyjny, przyjazny każdemu, kto wybiera to miejsce do życia. Dlatego stanowisko zachodniopomorskich uczelni jest tak ważne – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

– Od kilku lat patrzymy, jak polska wspólnota niszczona jest przez akty nienawiści. Pamiętajmy, że skłócone i nietolerancyjne społeczeństwo powoli oddala się od zasad, na których oparte powinno być nowoczesne i demokratyczne państwo. Tracimy z trudem budowane przez ostatnie trzydziestolecie zaufanie społeczne, bez którego nie może funkcjonować społeczeństwo obywatelskie. To niestety wynik cynicznej socjotechniki, uprawianej przez polityków chcących za wszelką cenę utrzymać w ręku władzę.

W 2018 roku Województwo Zachodniopomorskie jako drugi Urząd Marszałkowski w Polsce podpisał Kartę Różnorodności. To międzynarodowa inicjatywa wspierana przez Komisję Europejską, która skupia organizacje i firmy aktywnie przeciwdziałają dyskryminacji i mobbingowi, tworząc przyjazne, włączające miejsca pracy.

„Nie można być obojętnym, gdy słowa o tym, że osoby LGBT + nie są ludźmi, padają z ust prominentnych polityków partii rządzącej, a następnie są powielane przez prezydenta RP” – czytamy w liście marszałka do rektorów. – „Dlatego dziękuję za niezwykle ważny głos sprzeciwu wobec haniebnych wypowiedzi i postaw. (…) Serdecznie dziękuję za głos wsparcia dla osób, które są niesłusznie piętnowane i krzywdzone. Dziękuję za odwagę i za to, że w praktyce pokazał Pan, że „warto być przyzwoitym”.

Rektorzy szczecińskich uczelni potępiają dyskryminację osób LGBT

ZOBACZ TEŻ:

Marsz Równości w Szczecinie. Przez ulice Szczecina przeszło ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński