Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nie ma kuratora w PŻM

kp, 11 lutego 2005 r.
Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny w Szczecinie odroczył wczoraj rozprawę odnośnie ustanowienia kuratora dla Polskiej Żeglugi Morskiej.

Z wnioskiem o odroczenie wystąpiło ministerstwo Skarbu Państwa.

- W ogóle ministerstwo powinno wycofać ten wniosek - uważa mec. Włodzimierz Łyczywek reprezentujący PŻM. - Spełnione zostały warunki stawiane przez resort. Jest tymczasowy kierownik, ogłoszony został konkurs na dyrektora. A przede wszystkim PŻM znakomicie funkcjonuje, przynosi zyski i firmie nie jest potrzebny opiekun w postaci kuratora.

To samo powtarzał na korytarzu kpt. Mirosław Folta przewodniczący rady pracowniczej PŻM.

- Po co nam kurator, skoro przedsiębiorstwem rządzi tymczasowy kierownik Andrzej Cieśliński i pracuje dyrektor Paweł Brzezicki - mówi Folta. - Pan Brzezicki działa tak jak kapitan na statku. Bierze ze mnie przykład. Ten cały atak na niego jest bardzo niesprawiedliwy. Wszystko jest po to aby zniszczyć dobry wizerunek przedsiębiorstwa i je pogrążyć. To co robi ministerstwo jest oburzające dlatego złożymy do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez ministra Jacka Sochę.

Dwa dni temu, jak już informowaliśmy, ministerstwo skarbu złożyło w szczecińskiej prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Pawła Brzezickiego. Zdaniem ministra odwołany dyrektor wyrządził przedsiębiorstwu i skarbowi państwa "szkodę majątkową w wielkich rozmiarach".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński