Nie ma kasy dla nauczycieli

(vp)/www.gazetalubuska.pl
sxc.hu
Udostępnij:
Nauczyciele muszą obejść się smakiem. Pieniędzy nie będzie.

W wyniku negocjacji płacowych, które rząd prowadził z oświatowymi związkami zawodowymi podczas strajków pod koniec ub.r., zapadła decyzja, aby dać nauczycielom podwyżkę z tegorocznego budżetu. Miała ona wynieść 10 proc. Dziś jednak rząd proponuje zaledwie jednoprocentowy wzrost pensji.

Negocjacje, które prowadził wtedy minister Michał Boni, zakładały, że w połowie br. przeprowadzone zostaną rozmowy pomiędzy rządem a związkami zawodowymi na temat oceny, jak obiecane podwyżki mają się do tempa wzrostu gospodarczego i sytuacji budżetowej państwa.

Teraz rząd tłumaczy się światowym kryzysem i spowolnieniem gospodarczym w kraju.

To nie podoba się nauczycielom. Jak podkreśla prezes ZNP Sławomir Broniarz, punktem wyjścia do negocjacji będzie dla nich zapisane 10 proc.

Źródło:
Zła wiadomość dla nauczycieli - www.gazetalubuska.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 12

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Szanuję nauczycieli i dobry nauczyciel niechby zarabiał 5 tysięcy miesięcznie albo i więcej,ale zanim to nastąpi,to sami nauczyciele muszą wytrzebić ze swoich szeregów leni i nieudaczników,bo to przede wszystkim oni wpływają na ocenę pracy wszystkich nauczycieli.Nawet sobie nie jestem w stanie wyobrazić,jaką pracę musi wykonać nauczyciel przejmując klasę po "olewającym" koledze po fachu.
a
abc
ale kasa dla rządu i bandy durnych polityków to jest !!! a ostatnią podwyżkę dla nauczycieli to już dawno pochłonęła inflacja ! co to za podwyżka - 5% rocznie, skoro mieliśmy inflację po 5 % miesięcznie ! ( a tak na marginesie, najniżej opłacani w EU są właśnie nauczyciele w Polsce ) , wniosek - huuuuuurrrrrraaaaaa ! będzie więcej taniej, niewykształconej siły roboczej !!!!
G
Gość
W dniu 22.06.2009 o 08:21, Była nauczycielka napisał:

Właśnie tak nauczyciele podchodzą do swojej pracy. Nie powinni dostać ani grosza!To, że Pani tak właśnie podchodziła do swojej pracy, nie oznacza, że każdy nauczyciel jest taki sam...
f
fx
W dniu 22.06.2009 o 11:45, Gość napisał:

Czasem nie po kilkadziesiąt %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%% ???????????????????????????????????????????


Stażysta tak - kilkadziesiąt procent. dyplomowany około 5% i drugie 5% we wrześniu.
G
Gość
W dniu 22.06.2009 o 07:11, fx napisał:

Boże - wybacz reporterowi, bo nie wie co pisze. Nauczyciele już dostali w 2009 roku po kilka lub kilkanaście % podwyżki z wyrównaniem od 1-go stycznia. We wrześniu już są zapisane nowe kwoty wynagrodzenia podstawowego. Być może chodziło o przyszłoroczny budżet, no ale widocznie reporterek nie uważał na lekcjach w szkole i ma świadectwo ukończenia z bazarku.Czasem nie po kilkadziesiąt %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%% ???????????????????????????????????????????
G
Gość
W dniu 22.06.2009 o 07:34, kuku napisał:

nAUCZYCIELE,TAK JAK LEKARZE NIE ZGINĄ. PO PROSTU BĘDĄ ŁAPAC JESZCZE WIĘCEJ FUCH!O czym Ty w ogóle mówisz? Klepiesz dla samego klepania bzdury.
M
Monika
W dniu 22.06.2009 o 08:08, NR napisał:

Z jakiej racji nauczyciele czy lekarze mają "łapać więcej fuch"?? Powinni mieć godziwą pensję bez biegania od jednej pracy do drugiej... Po to się uczyli tyle lat.. A fuchy niech łapią niewykształceni.....A ile lat Oni się uczyli? Studia pedagogiczne były, są i będą najlżejsze i najłatwiejsze.
B
Była nauczycielka
W dniu 22.06.2009 o 07:59, Ja napisał:

Chory kraj... Zawsze kończy się TYLKO na obietnicach... Cóż - trzeba dać na luz - JAKA PŁACA TAKA PRACA......Właśnie tak nauczyciele podchodzą do swojej pracy. Nie powinni dostać ani grosza!
N
NR
Z jakiej racji nauczyciele czy lekarze mają "łapać więcej fuch"?? Powinni mieć godziwą pensję bez biegania od jednej pracy do drugiej... Po to się uczyli tyle lat.. A fuchy niech łapią niewykształceni.....
J
Ja
Chory kraj... Zawsze kończy się TYLKO na obietnicach... Cóż - trzeba dać na luz - JAKA PŁACA TAKA PRACA......
k
kuku
nAUCZYCIELE,TAK JAK LEKARZE NIE ZGINĄ. PO PROSTU BĘDĄ ŁAPAC JESZCZE WIĘCEJ FUCH!
f
fx
Boże - wybacz reporterowi, bo nie wie co pisze.
Nauczyciele już dostali w 2009 roku po kilka lub kilkanaście % podwyżki z wyrównaniem od 1-go stycznia. We wrześniu już są zapisane nowe kwoty wynagrodzenia podstawowego. Być może chodziło o przyszłoroczny budżet, no ale widocznie reporterek nie uważał na lekcjach w szkole i ma świadectwo ukończenia z bazarku.
Dodaj ogłoszenie