Nie kursują niektóre pociągi do Szczecina. Trasa zablokowana

Agata Maksymiuk

Wideo

Udostępnij:
Przed północą na wysokości Choszczna wykoleił się pociąg. Powstały gigantyczne opóźnienia.

Jechaliście opóźnionym pociągiem? Czekamy na relacje na alarm@gs24.pl!

Aktualizacja, godz. 14.08:__

Pierwszy z opóźnionych pociągów PKP Intercity wjechał na stację Szczecin Główny o 13:20, pociąg jechał ze stacji Warszawa Wschodnia, jego opóźnienie wyniosło 107 minut. Kolejny jadący z Zakopanego pojawił się 10 minut później, opóźnienie wyniosło 317 min.

Wagony w większości były puste, pasażerowie przesiadali się na stacji Poznań Główny w komunikację zastępczą zorganizowaną przez PKP Intercity i docierali bezpośrednio do punktu docelowego. Osoby, które dotarły do szczecina opóźnionymi składami dosiadali się na stacjach bliżej Szczecina lub na trasie objazdowej.

- W pociągu poczęstowali nas drożdżówkami, były też napoje – relacjonuje podróżny. - Wsiadałem na trasie, jechałem 5 godzin, więc wiem, że mogło być gorzej. Wsiadając wiedziałem o opóźnieniu Zdarza się, nie będę narzekał.

- Kupując bilet nie dostaliśmy informacji o opóźnieniu, panuje tu straszna dezorganizacja – opowiadają podróżni oczekujący na pociąg do Krakowa. - Jedziemy z Gryfic, tu mieliśmy przesiadkę, nie mogliśmy nawet znaleźć kasy. Usłyszeliśmy, że pociąg wjedzie za 300 minut później, że za 60 minut. Nikt nie odświeża tych informacji. Komunikaty podawane przez głośniki są niezrozumiałe, nic nie słychać.

Wczoraj, o godzinie 22:00 na stacji Słonice, wykoleiła się lokomotywa i pusta cysterna – informowała Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity. - Nikomu nic się nie stało. Nie było zagrożenia dla środowiska. Ruch przez stacje Słonice - na trasie Krzyż - Szczecin - został wstrzymany. Na miejscu non stop pracują służby techniczne.

Aktualizacja, godz. 13.41:[b]
Trasa jest już odblokowana. Do Szczecina docierają powoli spóźnione pociągi. Większość jest pustych, pasażerowie wysiedli wcześniej, przesiadając się do komunikacji zastępczej.
Do Szczecina dotarło kilka osób m. in. w pociągu z Zakopanego, który miał ponad 350 minut opóźnienia.
- 15 godzin męki - komentowała jedna z pasażerek.
[b]Wkrótce więcej informacji!

Aktualne opóźnienia - godz. 13.45

Przemyśl - Szczecin Główny - przyjazd planowo - 08:36, opóźnienie - 348 min

Wrocław Główny - Szczecin Główny - przyjazd planowo - 10:29, opóźnienie - 209 min

Warszawa Wschodnia - Szczecin Główny - przyjazd planowo - 12:02, opóźnienie - 119 min

Lublin - Szczecin Główny - przyjazd planowo - 13:13, opóźnienie - 61 min

Katowice - Szczecin Główny - Lublin - Szczecin Główny - przyjazd planowo - 14:17, opóźnienie - 33 min

Aktualizacja, godz. 12.01:[b]

- Opóźnienie pociągu BRONIEWSKI na trasie Stargard Szczeciński - Szczecin Główny wynosi ok. 1,5 godziny – informuje biuro rzecznika prasowego PKP Intercity. - Pasażerowie, którzy podróżowali z Łodzi, musieli przesiąść się w Krzyżu do komunikacji zastępczej, która przewiezie ich do podstawionego pociągu w Stargardzie. Opóźnienie wynika z oczekiwania pociągu na dojazd autobusu z pasażerami.

Pociąg CALIPSO relacji Zakopane - Szczecin Główny, którego przyjazd był wyznaczony na 8:16 jest opóźniony o 258 min.

ORION relacji Przemyśl -Szczecin Główny, planowany przyjazd 08:36 jest opóźniony o 270 min.

CZCIBÓR relacji Wrocław Główny - Szczecin Główny, którego przyjazd jest planowany na 10:29 ma 146 min.

Rośnie także opóźnienie na trasie Warszawa Wschodnia - Szczecin Główny obecnie sięga 51 min.

Aktualizacja, godz. 11.38:

- Jadę (w dużym cudzysłowie) pociągiem Orion z Poznania do Szczecina. Planowo podróż miała trwać od od 5:56 do 8:36. Ponad godzinę temu zostaliśmy poinformowani, że czeka nas 40 min(sic!) postój w Rzepinie (najbliższe miasto: Frankfurt nad Odrą). Motorniczy nie zna tej trasy, więc przez długie odcinki gnamy 40km/h - relacjonuje Internauta Szymon, który napisał do nas na alarm@gs24.pl. - Optymistyczne prognozy mówiły, że w Szczecinie będziemy na 14 (w momencie pisania jest 11:30). Współczuję osobom, które jadą z Przemyśla.

Aktualizacja, godz. 11.18:

Zwiększają się opóźnienia pociągów. Składy z Zakopanego i Przemyśla mają już 230 min spóźnienia.

Nie wyjechał wciąż "Broniewski" ze Stargardu. W Szczecinie ma być 180 min po czasie.

Natomiast pociąg z Wrocławia według aktualnych informacji ma przyjechać 112 minut później niż w rozkładzie jazdy.

Aktualizacja, godz. 11.07:

- Cysterna jest już ustawiona na torach. Służby techniczne wsuwają na tory lokomotywę - informuje Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie na swoim profilu na Facebooku.

Wczoraj na trasie kolejowej między Choszcznem a Słonicami doszło do wykolejenia lokomotywy i jednej pustej cysterny. Cysterna jest już ustawiona na torach. Służby techniczne wsuwają na tory lokomotywę.

Posted by Policja Choszczno on 27 styczeń 2016

Aktualizacja, godz. 10.50:

Pociąg BRONIEWSKI relacji Stargard Szczeciński - Szczecin Główny, którego przyjazd jest planowany na 11.05 obecnie ma 178 min opóźnienia.

Aktualizacja, godz. 10.36:

Zarządca infrastruktury Polskich Linii Kolejowych wspólnie z przewoźnikiem ustalili zmienioną trasę przejazdu przez Rzepin dla pociągów dalekobieżnych ze Szczecina do Poznania, z wykorzystaniem autobusów na odcinku Szczecin - Poznań.

- W komunikacji regionalnej wprowadzona jest komunikacja zastępcza między Słonicami, a Rębuszem - Anna Zakrzewska z biura rzecznika prasowego PKP Intercity. - Dodatkowe informacje o zmianach w komunikacji podawane są w pociągach, na peronach i dworcach. Podróżni opóźnionych pociągów mogą liczyć na poczęstunek, maja również możliwość uzyskania rekompensaty.

Aktualizacja, godz. 10.26:

- Obecnie lokomotywa jest podnoszona – informuje Mirosław Siemieniec, Rzecznik Prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych. - Staramy się to zrobić bezpiecznie i sprawnie. Około południa chcielibyśmy jechać już przez miejscowość Słonice bezpiecznie i sprawnie.

Prace trwały całą noc. Po godzinie 7 cysterna została ustawiona na torach.

Ustaleniem przyczyn wypadku zajmie się specjalna komisja.

- Zdajemy sobie sprawę, że każdy kto jedzie pociągiem chce jak najszybciej dotrzeć do stacji docelowej, stąd skupiamy się na zapewnieniu jak najsprawniejszej podróży – mówi Mirosław Siemieniec.

PKP PR wprowadziło zastępczą komunikację autobusową, pomiędzy Rębuszem, a Słonicami. Dodatkowo PKP Intecity wprowadziło autobusy między Szczecinem, a Poznaniem, dla pasażerów którzy na poszczególnych stacjach tego odcinka czekają na pociągi jadące zmienioną trasą.

Aktualne opóźnienia pociągów - godz. 10.30

Pociąg CALIPSO relacji Zakopane - Szczecin Główny, którego przyjazd był wyznaczony na 8:16 jest opóźniony o 189 min.

ORION relacji Przemyśl -Szczecin Główny, planowany przyjazd 08:36 jest opóźniony o 173 min.

CZCIBÓR relacji Wrocław Główny - Szczecin Główny, którego przyjazd jest planowany na 10:29 ma 71 min.

Opóźnienia mogą ulec zmianie.

Relacje Internautów

- Jestem obecnie w pociągu relacji Szczecin - Kraków, który planowo miał odjechać o godzinie 23.02 na samym starcie miał godzinę opóźnienia - czytamy w relacji naszego Internauty, który napisał do nas na alarm@gs24.pl. - Zakończenie podróży miało mieć miejsce o godzinie 10.50. Obecnie jesteśmy dalej w Poznaniu od godziny ok. 7.00 stoimy na bocznym torowisku, z informacji konduktora dowiedzieliśmy się, że nie ma lokomotywy, gdyż wszystkie wyjechały w trasę. Planowany powrót na trasę godzina 10.24.

Nasz Internauta jedzie do Krakowa na mecz reprezentacji Polski szczypiornistów.

- Mamy wielkie obawy, że nie zdążymy - kontynuuje. - Nie ma w pociągu możliwości zakupienia jedzenia, na torowisku, którym stoimy również w pobliżu nie ma żadnego sklepu, Sytuacja jest dość kuriozalna gdyż wcześniej nie było żadnych informacji o ponownym ruszenia pociągu. Gdyby, ktoś podał informacje, że tak długo będziemy stać w Poznaniu przesiedlibyśmy się na inny pociąg gdyż była taka możliwość... Zapłaciliśmy sporo pieniędzy by oglądać na żywo naszą reprezentację, jednak najprawdopodobniej spędzimy czas spotkania w pociągu.

Aktualizacja, godz. 9.31:

Opóźnienie pociągu z Zakopanego wzrosło do 145 minut a z Przemyśla do 130 minut. Skład z Wrocławia ma już 48 min spóźnienia.

Niemal 20 min opóźnienia mają też pociągi relacji Stary Klukom - Świnoujście Port oraz Łódź Kaliska - Szczecin Główny.

Jechaliście opóźnionym pociągiem? Czekamy na relacje na alarm@gs24.pl!

Aktualizacja, godz. 8.52:

W tym momencie największe opóźnienie ma pociąg z Zakopanego (116 min), z niewiele mniejszą zwłoką pojawi się w Szczecinie skład z Przemyśla (102 min).

Natomiast pociąg relacji Wrocław Główny - Szczecin Główny ma 31 min opóźnienia.

Pasażerowie relacji Katowice - Szczecin (pociąg miał blisko 580 min opóźnienia) przesiedli się do komunikacji zastępczej ma stacji w Kostrzynie i są już ma miejscu.

- Pozostałe opóźnienia są aktualizowane na bieżąco i miga ulec zmianie - informuje biuro prasowe PKP Intercity.


Pociąg Koziołki relacji Katowice - Szczecin Główny to aż 578 minut opóźnienia natomiast Centaurus relacji Poznań Główny - Świnoujście jest opóźniony ponad 200 minut,

Relacje Przemyśl Główny - Szczecin Główny oraz Zakopane - Szczecin Główny są opóźnione po 30 min.

Jak podaje Radio Szczecin, utrudnienia mogą potrwać nawet do południa.

Pociągi Przewozów Regionalnych na trasie Szczecin Główny - Poznań Główny kursują do stacji Stary Klukom (pierwsza stacja za Choszcznem).

Na odcinku Stary Klukom - Słonice - Rębusz wprowadzono komunikacja autobusowa, czas przejazdu jest wydłużony o 30 min.

Pociągi kursują dalej od stacji Rębusz do Poznań Główny.

Pociąg wykoleił się w Dąbiu. Opóźnienia i utrudnienia

>>> [Studniówka 2016: Szczecin, Stargard, Police, Nowogard, Gryfino. WIĘCEJ ZDJĘĆ! »

](http://www.gs24.pl/studniowki/)

Zobacz także: Miss Studniówek 2016. Dodaj zdjęcie!

Gs24.pl

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

p
pies_na_buraki

Panie Rzeczniku Kolei - wiedza o masie lokomotywy jest jedną z kluczowych - jeśli Pan nie rozumie tego parametru, nie powinien Pan prezentować kolei, bowiem to wstyd! Masa tej lokomotywy wynosi 82 tony, nacisk (także kluczowa informacja) osi na tor wynosi 20,5 tony...

 

Q
Qwerty

"Motorniczy nie zna tej trasy, więc przez długie odcinki gnamy 40km/h - relacjonuje Internauta Szymon"

 

Kto pisze takie brednie?

Istotniejsze pytanie: kto te brednie umieszcza w serwisie?

m
maxi

Polska w ruinie

Dodaj ogłoszenie