MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie będzie 9 mln zł odszkodowania od Stoczni dla klubu siatkarskiego! Szykują odwołanie

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Sąd Okręgowy w Szczecinie zadecydował, że klubowi siatkarskiemu KPS Stocznia Szczecin nie należy się ponad 9 milionów złotych odszkodowania od byłego sponsora, czyli Stoczni Szczecińskiej (funkcjonującej wówczas jako Szczeciński Park Przemysłowy Sp. z o. o.). Przedstawiciele klubu będą się od tej decyzji odwoływać.

- Po tym wyroku sądu jesteśmy bardzo rozczarowani - mówią przedstawiciele klubu siatkarskiego Stocznia Szczecin, który w czwartek przegrał proces ze Stocznią Szczecińską.

O co chodzi?

Pozew o zapłatę przez spółkę Stocznia Szczecińska ponad 9,3 mln zł został złożony w Sądzie Okręgowym w Szczecinie, między innymi dlatego, że klub ze względu na bardzo trudną sytuację finansową musiał wycofać się z rozgrywek ekstraklasy siatkarzy w grudniu 2018 roku.

Stocznia Szczecińska nie zapłaciła klubowi pieniędzy choć zdaniem klubu powinna bo tak przewidywała umowa sponsorska zawarta 5 kwietnia 2018 r. (aneksowanej 27 lipca 2018 roku). Klub zaznaczał, że jest to tylko "część roszczeń klubu wobec Stoczni Szczecińskiej w związku z niewywiązaniem się przez Stocznię z zawartej umowy". 

- Jest jedna tylko i wyłącznie kwota zabezpieczona w umowie – to jest 100 tys. zł, które zostało przekazane klubowi stoczniowemu i nie ma żadnych innych zobowiązań ze strony Stoczni Szczecińskiej – powiedziała Jacyna-Witt, która w maju 2019 roku była p.o. prezesa Stoczni Szczecińskiej.

Bartosz Kurek miał być twarzą projektu wielkiej Stoczni...

Sprawa siatkarskiej Stoczni jest już w sądzie [ZDJĘCIA]

Klub z kolei podkreśla, że spółka Stocznia Szczecińska na podstawie umowy sponsoringowej "w zamian za promowanie jej działalności, jako sponsora", zobowiązała się pokrywać "szczegółowo wymienione w tej umowie wydatki związane z bieżącą działalnością Klubu", w tym "w szczególności wydatki na wynagrodzenia zawodników oraz kadry szkoleniowej Klubu".

- Moralna strona tej sprawy jest skandaliczna – mówi Rafał Zahorskim, pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego ds. gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. - Przecież nie jest tajemnicą i to było widać na każdym meczu, że siatkarze świadczyli usługi na rzecz spółki Stocznia Szczecińska.

- Całe szczęście, że przedstawiciele klubu zapowiedzieli, że będą się odwoływać, bo już w czasie przesłuchań świadków wyszły na jaw różne inne sprawy związane ze stocznią i jej zobowiązaniami z klubem i teraz będzie szansa, aby je ujawnić i rozpatrzyć – dodał Zahorski. - Z tego co wiem, klub bierze pod uwagę zgłoszenie sprawy do prokuratury.

ZOBACZ TEŻ:

WIDEO: Oświadczenie Stoczni Szczecińskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński