Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/FABIO FRUSTACI
Nicola Zalewski strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach AS Romy. Polak zdobył gola kontaktowego na 1:2 w meczu z Sassuolo. Zespół z Polakiem w składzie przegrał ostatecznie 3:4 w bardzo emocjonującym meczu 26. kolejki Serie A.

Nicola Zalewski zagrał swój pierwszy mecz dla AS Romy w lidze włoskiej 9 maja 2021 roku. Do dzisiejszego meczu z Sassuolo Polak zagrał 56 meczów w Serie A. W tym czasie zanotował cztery asysty, ale nigdy nie strzelił gola dla ekipy z Rzymu.

AS Roma - Sassuolo 3:4

Przełamanie przyszło w dzisiejszym spotkaniu. Pojedynek z Sassuolo zaczął się dla Romy fatalnie. Już w 13. minucie Armand Lauriente otworzył wynik spotkania. Pięć minut ten sam zawodnik strzelił drugiego gola.

Odpowiedź gospodarzy przyszła w 26. minucie. Leonardo Spinazzola zdecydował się na głęboką wrzutkę w pole karne. Na długim słupku był Nicola Zalewski, który bez zastanowienia uderzył z powietrza. Piłka odbiła się jeszcze przed bramkarzem i go przelobowała. Bramka była przepiękna, ale Polak miał sporo szczęścia.

Przed przerwą jeszcze jedną bramkę dla gości strzelił Berardi. Roma próbowała gonić wynik, ale gole Dybali oraz Wijalduma nic nie dały. Zalewski zagrał 77. minut i według wielu serwisów został najlepszym graczem gospodarzy.

Nicola Zalewski to jeden z najbardziej zdolnych polskich zawodników. Kibice Biało-Czerwonych liczą na to, że wahadłowy będzie rozwijał się z sezonu na sezon. W październiku 2022 roku 21-latek wygrał w prestiżowym plebiscycie. Polak zdobył nagrodę "Golden Boy 2022" w głosowaniu kibiców. Jest to spore wyróżnienie, ale trzeba pamiętać, że przed "Nico" jeszcze bardzo dużo pracy.