Niby dobrze, ale...

Michał Sarosiek, 26 listopada 2005 r.
Radek Divecky znów wystąpił w ataku i popisał się pięknym golem z cyklu "stadiony świata”. Marcin Bielecki
Pogoń przywiozła z Poznania cenny punkt, choć to gospodarze mieli więcej z gry. Gdyby piłkarze Lecha celniej strzelali na bramkę Peskovicia, to już w pierwszych minutach mogli zdobyć kilka goli.

LECH POZNAŃ - POGOŃ SZCZECIN 1:1 (0:0)

Bramki: Iwan (56) - Divecky (62).

Lech na początku spotkania zepchnął Pogoń do głębokiej defensywy raz po raz obstrzeliwując bramkę Borisa Peskovicia. Szczecinianie rzadko wychodzili z kontrą, choć na pierwszą połowę wyszli w odważnym ustawieniu 3-4-3. Po przerwie Bohumil Panik zmienił jednak system gry na 4-3-2-1.

Kilka groźnych uderzeń na początku meczu zaprezentował Maciej Scherfchen - po jednym z jego strzałów piłka trafiła w poprzeczkę. Szybko rozgrzać musiał się Pesković, który skutecznie bronił dostępu do własnej bramki. Inna sprawa, że gdyby gospodarze mieli lepiej nastawione celowniki, to już po szesnastu minutach prowadziliby 3:0.

Pogoń z czasem broniła się coraz bardziej rozpaczliwie. Mnożyły się kiksy i niedokładne podania, a Łukasz Trałka jeden z ataków rywali przerwał zagraniem ręką, za co otrzymał żółtą kartkę.

Dwie wyśmienite okazje zmarnował Gajtkowski - raz przestrzelił uderzając głową z trzech metrów, a raz minął się z piłką pomimo, że wystarczyło tylko dostawić nogę by zdobyć bramkę. Napastnik Lecha popełnił jednak podobny kiks, jaki przydarzył się Ronaldo w meczu Real - Barcelona.

Po pewnym czasie lepiej zaczęli grać portowcy.