Netto Przyjacielem Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Spektakl ze smakiem

Mat. partnera
Marchewka, kalarepka, ogórek, seler i wielu innych zdrowo zakręconych bohaterów wystąpiło na deskach Teatru Pleciuga w spektaklu „Świąteczna Sałatka”. Zapytacie – jak to warzywa na deskach teatru? A tak! W końcu to Teatr Lalek.

Nie tylko premiera, ale już próba generalna spektaklu wypadły fenomenalnie. Wyjątkowo w ostatniej próbie uczestniczyła widownia. I to nie byle jaka widownia. Na fotelach sali teatralnej zasiadły dzieci z zerówki i III klasy Zespołu Szkół nr 10 na Skolwinie. Wszystko w ramach akcji Kultura Zaprasza, organizowanej przez Urząd Miasta Szczecin.

- Dla wielu z naszych podopiecznych to pierwsza wizyta w teatrze – mówi Jolanta Perepecza, wychowawczyni klasy III. – Przyznam, że zorganizowanie wycieczki dla dzieci do centrum jest dla nas dość trudne, dojazd tu nie jest łatwy. Jednak, jak widać, dzieci są zachwycone.

Spektakl przenosi widownię w czas świątecznego zamieszania i przygotowań do wigilijnego stołu. Jak wiadomo, w Wigilię spełniają się wszystkie życzenia, nawet te dziwne i nieprawdopodobne. Reżyser postanowił sprawdzić, czy spełni się też marzenie sympatycznej marchewki, która - zamiast trafić do świątecznej sałatki - wolałaby przeżyć niezwykłą przygodę, zdobyć przyjaciół i spotkać tego jedynego, dla którego byłaby najbardziej wyjątkową marchewką na świecie.

- Na początku przedstawienia dzwonek do drzwi dzwonił i dzwonił, i dzwonił, a na scenie pojawiało się coraz więcej osób, które zabrały się za przyrządzanie sałatki z prawdziwych warzyw – opowiada mała Jula. – W pewnym momencie myślałam, że nie zmieszczą się już na scenie, ale na szczęście wszystko się udało. Później aktorzy sami zamienili się w warzywa i zabrali się za opowiadanie bajkowej historii, ale nie będę mówiła, jakiej.

O to, aby świeże warzywa, zagrały prawdziwą rolę, zadbała firma Netto, która dostarcza je do spektaklu, a także, dzięki długoletniej współpracy sponsorskiej, nosi zaszczytne miano Przyjaciela Teatru Lalek Pleciuga. Reżyserią i opracowaniem scenograficznym zajął się Zbigniew Niecikowski, a muzyką Jacek Wierzchowski. Jednak - jak doradziła nam mała Julia - najlepiej udać się do teatru i osobiście poznać wszystkie warzywa z teatralnej sceny w Pleciudze.

Wideo