Netto Arena zdobyta. Developres ograł Chemika w meczu o Superpuchar [ZDJĘCIA]

Niestety, mistrzynie Polski zaczynają sezon od niepowodzenia. W meczu o AL-KO Superpuchar Polski Grupa Azoty Chemik Police przegrał 2:3 na własnym parkiecie z Developres Bella Dolina Rzeszów.

Policzanki w Orlen Ligę weszły dobrze. Po dwóch kolejkach mają komplet zwycięstw na koncie (3:0 z Legionovią i 3:2 z #Volley Wrocław). Pierwszy mecz o konkretną stawkę nie potoczył się jednak po myśli mistrzyń Polski, choć gospodynie w Netto Arenie dobrze weszły w spotkanie. Otwierający set wygrały 25:22. Więcej emocji było w drugiej partii. Przyjezdne z Rzeszowa prowadziły już nawet 19:13, ale Chemik odrobił starty i wygrał seta na przewagi. Było 2:0 dla policzanek i raczej nikt w hali Netto Arena nie przypuszczał, że mecz może się wymknąć spod kontroli zespołu trenera Marka Mierzwińskiego.

Tak się niestety stało. Ekipa trenera Stephana Antigi złapała wiatr w żagle od początku trzeciej partii, a nasze zawodniczki nie mogły znaleźć sposobu na przyjezdne, dość wyraźnie przegrywając dwa sety, a następnie tie-break. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Jelenę Blagojević (23 punkty, 51 procent skuteczności w ataku, 47 procent przyjęcia). Serbka przed przyjściem do Developresu, przez rok grała dla Chemika.

Grupa Azoty Chemik Police - Developres Rzeszów 2:3 (25:22, 26:24, 16:25, 18:25, 10:15)
Chemik: Brakocević-Canzian (25), Czyrniańska (12), Korneluk (8), Łukasik (7), Wasilewska (7), Fabiola (3) Stenzel (l.) oraz Cipriano (7), Połeć (3), Oveckova, Sikorska.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani