Nerwowa końcówka w Szczecinie. Morze wygrywa w tie-breaku

Przemysław Sierakowski
Siatkarze Morza z drugim zwycięstwem w sezonie. Atakuje Adam Tołoczko.
Po tym jak w zespole pozostało zaledwie czterech zawodników z poprzedniego sezonu, mowa o Jakubie Makarze, Danielu Zabłockim, Adamie Tołoczko i Grzegorzu Gnatku, przed szczecińską publicznością zadebiutowało, aż ośmiu siatkarzy.

Rozgrywający Krzysztof Zapaśnik i Wojciech Kwiecień. Atakujący Damian Markiewicz. Przyjmujący Łukasz Grot i Maciej Naliwajko. Środkowi Jakub Kopiński i Marcin Bachmatiuk oraz libero Krzysztof Kołodziej.

Bardzo śmiały początek spotkania miało Morze Bałtyk. Szczecinianie szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Goście jednak szybko dogonili podopiecznych trenera Michała Dolińskiego i partia się wyrównała. Dobra postawa dwóch atakujących z Poznania, Przemysława Sasa i Damiana Piórkowskiego sprawiła, że pierwszy set (25:22) padł łupem AZS UAM Poznań.

Kolejna partia to ponownie bardzo dobry początek Morza. Gospodarze wyszli na bardzo wysokie prowadzenie i konsekwentnie go bronili. Dzięki temu zwyciężyli 25:15 i wyrównali stan gry. Trzeci set to ponownie przestój zawodników Dolińskiego. Trener decydował się na częste rotacje składem. Mimo tego, ta część meczu została przegrana 19:25.

Czwarta odsłona przyniosła bardzo wiele emocji w końcówce. Morze wygrało ją 27:25 i doprowadziło do tie-breaka, którego rozpoczęło od straty trzech kolejnych punktów. Potem było już tylko lepiej. Dobrze funkcjonował blok szczecinian. Pochwalić trzeba też grę w obronię gospodarzy, którzy wielokrotnie ryzykowali swoje zdrowie, by tylko odbić piłkę. Ostatecznie, to Morze okazało się lepsze i zwyciężyło 3:2.

Morze Bałtyk Szczecin - AZS UAM Poznań 3:2 (22:25, 25:15, 19:25, 27:25, 15:11).